Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Tekfest

Komite Başkanımızdan

Sevgili öğrenciler,

27 yıldır eğitim dünyasının farklı alanlarında, birbirinden başarılı çalışmalara imza attık.

Gençlerin içinde yer aldığı ve birlikte başardığımız her proje beni ziyadesiyle mutlu etmektedir.

2020 senesinde İstanbul’da katıldığımız TEKNOFEST Elektrikli Araç Yarışında okul öğrencilerimizin Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile ortaklaşa yaptıkları elektrikli arabamızın, Görsel Tasarım dalında TÜBİTAK tarafından birincilik ödülüne layık görülmesi ise mutluluğumda zirve oluşturmuştur.

Şimdi sıra sizde…

TEKFEST projesini bana ilk anlattıklarında, heyecan duyacağım bir proje olduğunu anladım. Projeyi detaylı inceleyince heyecanım daha da arttı. Çünkü gençlere ilham olacak, onlara bambaşka vizyon kazandıracak bir proje olduğunu gördüm.

Sevgili gençler,

Fırsat verildiğinde başaramayacağınız hiçbir şey olmadığını biliyorum. TEKFEST, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ülkemizin dört bir yanındaki tüm gençlere açık.

2020 senesinde okul öğrencilerimiz İstanbul’da Türkiye’nin her tarafından gelen öğrencilerle yarışmıştı; 2022’de ise Türkiye’deki tüm okulların öğrencileri kendi aralarında Bursa’da bizim okulumuzda yarışacaklardır.

“Su Krizi ve Kuraklık” ile ilgili Ödüllü Proje Yarışmamız TEKFEST sizi bekliyor.

Konu bizden, projeler sizden!

Tüm projeleri tek tek, titiz ve şeffaf bir değerlendirme süreciyle inceleyeceğiz. Saygın akademisyenler, iş insanları, kamu kurum yöneticileri ve uzman eğitimcilerden oluşan jürimiz projelerinizi bekliyor.

Hepinize başarılar diliyorum.

M. Naci ATIŞ
TEKNOLOJİ FEN KOLEJİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

2246

TEKFEST Proje Yarışması Jüri Üyeleri

Tüm projelerin tek tek, titiz ve şeffaf bir değerlendirme süreciyle inceleneceği proje yarışmasında jüri üyeleri saygın akademisyenler, iş insanları, kamu kurum yöneticileri ve uzman eğitimcilerden oluşmaktadır.

TEKFEST Proje Yarışması’nın jürisi;

2247

"Su Krizi ve Kuraklık" temalı Ödüllü Proje Yarışması

"Su Krizi ve Kuraklık" temalı Ödüllü Proje Yarışmamız TEKFEST sizleri bekliyor.

Konu bizden, projeler sizden!

Projem var, bir proje üretmek istiyorum diyorsanız, işte size fırsat.

Tüm projeleri tek tek, titiz ve şeffaf bir değerlendirme süreciyle inceleyeceğiz. Saygın akademisyenler, iş insanları, kamu kurum yöneticileri ve uzman eğitimcilerden oluşan jürimiz projelerinizi bekliyor.

📆 Son Başvuru Tarihi: 18 Mart 2022

🏆 Büyük Final: 14 Mayıs 2022

⚠️ Ayrıntılı Bilgi: www.tekfestyarisma.com

2248

TEKFEST Jüri Üyeleri İlk Toplantılarını Gerçekleştirdi.

Teknoloji Fen Koleji’nin, 14 Mayıs 2022 tarihinde düzenleyeceği, toplam 35 bin TL ödüllü “Su Krizi ve Kuraklık” temalı TEKFEST Proje Yarışmasının jürisi ilk toplantılarını Teknoloji Fen Koleji kampüsünde gerçekleştirdiler.

Teknoloji Fen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı M. Naci Atış, bu yarışma ile geleceğe not düşmek istediklerini belirterek, “Ülkemizde özellikle Ortaokul ve Lise öğrencilerinin özgür düşünebilme, sorumluluk alma, özgüveni güçlendirme kapsamında, Tekfest benzeri projelere ihtiyaçları olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda geleceğin fark oluşturacak kuşaklarının ezberbozan yaklaşımlarında yüreklendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sembolik de olsa oluşturduğumuz yarışma fonuyla çok boyutlu düşünebilen, içinde yaşadığı toplumun ve dünyanın sorunlarına kafa yoran, çözüm yolları bulmaya çabalayan gençlerin bu vasıtayla cesaretlendirileceklerine inanıyoruz” dedi.

2249

Finale Kalan Öğrencilerin Sunumları

“Su Krizi ve Kuraklık” temalı TEKFEST Proje Yarışması sonucunda jüri değerlendirmesi sonucu finale kalan Türkiye’nin en iyi 6 projesi belirlendi.

Ortaokul kademesinde ve lise kademesinde ilk 3 projeyi belirlemek adına jüri üyelerimizin katılımı ile finale kalan 6 proje zoom üzerinden gerçekleştirilen sunum ile projeleri en ince ayrıntısına kadar tanıtma imkanı buldular.

Öğrencilerin projelerini titizlikle dinleyen jüri üyelerimiz, projenin neden geliştirildiği, projeye neden ihtiyaç duyulduğu, projenin nasıl uygulanacağı ve en önemlisi projenin nasıl bir değişim ve sonucu hedeflediğini dikkate alarak şeffaf bir değerlendirme süreci gerçekleştirmişlerdir.

14 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de ödül töreninde görüşmek dileğiyle…

 

2250

TEKFEST Proje Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu.

Özel Teknoloji Fen Koleji’nin ortaokul ve liselere yönelik gerçekleştirdiği TEKFEST Proje Yarışması’nın 1’incisi “Su Krizi ve Kuraklık “mottosu ile düzenlendi. Ortaokul ve lise dönemindeki gençlerin proje kültürü ile girişimcilik pratiğini güçlendirmek ve hayatı kolaylaştırmalarını sağlamak üzere düzenlenen Ödül Töreninde heyecanlı anlar yaşandı.

Özel Teknoloji Fen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atış, fırsat verildiğinde gençlerin başaramayacağı hiçbir şey olmadığını belirterek “Kalıpların dışında, özgürce düşünen, öğrenmeye ve gelişime açık, dünyayı takip eden, dünyaya kendini rahatça ifade edebilen, özgüveni sağlam, modern bir nesil ile karşı karşıyayız.” dedi.

Özel Teknoloji Fen Koleji’nin ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği TEKFEST Proje Yarışması renkli anlara ev sahipliği yaptı. Teknoloji Fen Koleji’nde düzenlenen festivalin ödül töreni ise Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atış:

“Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek” hedefiyle; eğitim dünyasına, evrensel standartlarda okul kazandırmaya karar verdiğimizde, matematik zekasıyla düşünen, bilim gücüyle karar veren, fizik kuşkuculuğuna sahip, pırıl pırıl bir nesil hayal etmiştik! Bu projede de gördük ki gençler istedikten sonra her şey başarabilirler. Bu sebeple TEKFEST sadece Bursa’daki öğrencilere değil doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ülkemizin dört bir yanındaki tüm okullara ve gençlere açık olarak gerçekleşmiştir.

Bu yılın mottosu: “Su Krizi ve Kuraklık” 

Teknoloji Fen Koleji TEKFEST Proje Yarışması’nda projeler ortaokul ve lise olmak üzere iki kategoride değerlendirildi. Bu yıl, “Su Krizi ve Kuraklık” mottosuyla düzenlenen festivalde dereceye giren projeler ödüllendirildi. Her iki kategoride ilk üç dereceye gireceklerden birinci olanlara 10 bin lira, ikinci olanlara 5 bin lira, üçüncü olanlara 2 bin 500 lira başarılı proje ödülü takdim edildi.

Ortaokul kategorisinde kazananlar…

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Niğde Ortaokulu’ndan Mustafa Batu Eren, “Tasarrufa Evinden Başla Dünya’yı Kurtar” isimli projeleriyle birinci oldu. Öğrenci ödüllerini danışman öğretmenleri Hüseyin Yetişir ile beraber aldı.

Ortaokul kategorisinde Bağcılar Ziya Gökalp Ortaokulu’ndan Fidan Kılınç,”Düğmeli Musluk” isimli projesiyle ikinci oldu. Öğrenci ödüllerini danışman öğretmenleri Seyit Mehmet Akbaba ile birlikte aldı.

Üçüncülüğe ise FMV Özel Erenköy Işık Okulları “Su Bekçisi” isimli projeleriyle Demir Bulca, Erda Ashilan, Kerem Köse ve Ümit Kerem Şahince layık görüldü. Öğrenciler ödüllerini danışman öğretmenleri Ayşegül Girgin ile beraber aldı.

Lise kategorisinde kazananlar…

Terakki Vakfı Okulları Şişli Terakki Fen Lisesi’nden Gökhan Özcan, “Sürdürülebilir Yaşam için Suyunu Havadan Üreten Taşınabilir Sulama Sistemi “EKO-SU-JEN” isimli projeleriyle birinci oldu. Öğrenci ödüllerini danışman öğretmenleri Talha Kılıç ile beraber aldı.

Lise kategorisinde Özel Şişe Cam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Sergen Kaan Yeşilli, Ömer Önen ve Veysel Arda Karamehmetoğlu, ”Kendi Kendine Yeten Sera” isimli projeleriyle ikinci oldu.

Üçüncülüğe ise Güzelbahçe Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Su Krizi için Robo-Tarım” isimli projeleriyle Abdurrahman Ceran ve Çınar Orçun Aydın layık görüldü. Öğrenciler ödüllerini danışman öğretmenleri Rıdvan Dindar ile beraber aldı.

 

 

2251
 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092