Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

06.09.2020 3349  Ana İlk Orta Lise

"Teknoloji Fen Racing Team" Görsel Tasarım Ödülünün Sahibi Oldu

Teknoloji Fen Racing Team, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumunun (TÜBİTAK) düzenlediği “Efficiency Challenge” yarışmasına katılarak “Görsel Tasarım” ödülünü kazandı.

Eğitim modelini “Bilgiyi üretme ve bilgiye rehberlik eden” bir okul olarak belirleyen Özel Teknoloji Fen Koleji, aynı zaman da hayalleri farklı kılan bir okul olduğunu yarışma da elde ettikleri ödül ile bir kez daha kanıtladı. “Dene-yaşa-keşfet-bilgiyi kalıcı kıl” modeliyle lise öğrencilerinin hayallerinin gerçeğe dönüştüğü elektrikli otomobil projesi Verd-e,  bir yıllık emeğin ardından katıldıkları ilk sene Özel Teknoloji Fen Koleji’ne “Görsel Tasarım” ödülünü kazandırdı.

TÜBİTAK tarafından uluslararası düzeyde 16’ncısı düzenlenen alternatif enerjili araç yarışları bin 500 öğrencinin katılımıyla İzmit Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. Üç günlük teknik kontrollerin ardından yarışmaya katılmaya hak kazanan Teknoloji Fen Racing Team, ilk defa lise öğrencilerinin yer aldığı takım olarak yarışmaya damgasını vurdu.

Geleceğin en önemli unsurlarından olan elektrikli araçlar üzerine bir yarışmada Görsel Tasarım ödülü elde ettikleri için mutluluk duyduklarını dile getiren Özel Teknoloji Fen Koleji 12.sınıf öğrencisi Utku Cebeci, “Hayalimizin gerçeğe dönüştüğünü görmek ve en önemlisi ilk defa katıldığımız yarıştan ödül alarak dönmek bizleri çok mutlu etti. Aracımızın tasarımı salgın sürecine denk geldi fakat vazgeçmeden çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ettik. Bugün burada bir yıllık emeğimizin karşılığını aldık. Önümüzdeki yarış için şimdiden çalışmaya başlayarak yeni ürünümüzü ortaya çıkaracağız. Başarılarımızın devam etmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bize inanarak hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi için gereken her türlü desteği sağlayan okulumuz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulvahap Atış’a çok teşekkür ederiz” dedi.

 

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092