Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

27.03.2023 3557  Ana İlk Orta Lise

Kişisel Resim Sergisi

3.sınıf öğrencilerimizden; Ahmet Yağız Tabanlı nın kişisel resim sergisi bir hafta boyunca ziyaretçilerimize açık olacaktır.

Kişisel sergi heyecanını bizimle paylaşan öğrencimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

25.03.2023 3556  İlk Orta

Kendi Maskenizi Yaratın, Dünyanıza Neşe Katın!

Resim sanatının her yönünü öğrenmek isteyen öğrencilerimiz hayal dünyalarını geliştirmek ve yaratıcılıklarını ortaya koymak için kağıt maskelerle birbirinden farklı tasarım ortaya çıkardılar.

Akrilik boya kullanarak rengarenk maske tasarımları ile sanatın renkli dünyası ile tanışan öğrencilerimiz, yeteneklerini keşfetmenin ve unutulmaz anılar biriktirmenin mutluluğu ile atölye çalışmasını keyifle tamamladılar.

 

 

 

24.03.2023 3555  İlk

Orman Olmak Kitabının Yazarını Ağırladık

“Orman Olmak” Kitabının Yazarı Bengisu Gençay’ı Okulumuzda Ağırladık.

Teknoloji Fen Koleji öğrencileri severek okudukları kitapların yazarları ile bir araya gelmeye devam ediyor. İlkokul 2, 3 ve 4.sınıf öğrencilerimiz Orman Haftası kapsamında “Orman Olmak” kitabının yazarı Bengisu Gençay ile okulumuzda keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Severek okudukları "Orman Olmak" kitabının yazarı ile bir araya gelen öğrencilerimiz kitabın hikayesini yazarından dinledi. Çocuk Edebiyatının dikkati çeken yazarlarından Bengisu Gençay, öğrencilerimizin okudukları kitapları ve yazar olma süreci hakkında merak içeren sorularını içten bir şekilde yanıtladı. Cam güzeli, devetabanı ve kaktüs bitkileri ile orman gibi ses çıkartarak sesli resim yapan öğrencilerimiz atölye çalışmasına ilgiyle katılım sağlarken etkinlik süresince arkadaşlarıyla doyasıya eğlendiler.

Miniklerimiz gün sonunda yazarımızın imzaladığı “Orman Olmak” kitabını aileleri ile paylaşmak için heyecanla bekliyorlar.

24.03.2023 3554  Ana

GUHEM’de Uzaya Yolculuk

Teknoloji Fen Anaokulu öğrencileri Türkiye nin uzay, havacılık temalı ilk interaktif eğitim merkezi olan, milli uzay çalışmalarıyla tanıdığımız Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’ni yakından görme fırsatı buldular.

GUHEM’de aya dokunma, ayda yürüme ve uzaya fırlatılma hissinin yaşatılması öğrencilere ilginç deneyimler sunarken öğrencilerimizin uzay, havacılık alanında farkındalıklarını arttırdı.

Öğrencilerimiz, mimarisiyle dikkat çeken merkezin ilk katında, yaklaşık 150’nin üzerinde interaktif düzenek, havacılık öğrenme merkezi, uzay inovasyon atölyesi, dikey rüzgar tüneli ve uçuş simülatörleri gibi birbirinden farklı uygulamaları inceleme şansı buldular. "Uzay katı" olarak adlandırılan ikinci katta ise atmosfer olayları, güneş sistemi, gezegenler ve galaksilere ilişkin keşifler yaptılar. Bilimsever öğrencilerimiz uzay, havacılık ve teknoloji konularında birçok bilgi edinerek gelecekleri için ilham buldular.

Öğrencileri büyük ilgiyle karşılayan GUHEM astronom ve astrofizikçileri, uzay araştırmaları, teknolojileri ve uzayın bilinmeyenleri ile ilgili tüm sorulara cevap verdiler.

23.03.2023 3553  İlk

Bilimin Serüvene Dönüştüğü Yer

Özel Teknoloji Fen İlkokulu öğrencileri, bilimin doğasında keyifli bir yolculuğa çıkmak için Bilim ve Teknoloji Merkezine gezi düzenlediler.

Bilimin serüvene dönüştüğü alanları meraklı bakışlarla gezen öğrencilerimiz, derslerde işlemiş oldukları konuları Bilim ve Teknoloji Merkezinde deneyimle imkanı buldular.

Bilimin doğasını ve çeşitli alanlarını tanıtmakla birlikte merakın bilim için ne kadar önemli olduğunun hissettirildiği gezide hem öğrenen hem de eğlenen öğrencilerimiz bilimin hayatımızdaki yerini fark ederek keyif dolu anlar yaşadılar.

Eğlenerek öğrenme fırsatının sunulduğu gezide planetaryum gösterisi ile uzayın derinliklerine seyahat eden ilkokul öğrencilerimiz “dene, yaşa, keşfet” anlayışı ile öğrenmeye devam ediyor.

22.03.2023 3552  Ana

Minikler "MOR" Rengi Öğreniyor.

Mor, insanda heyecan uyandıran ve insanın harekete geçmesini sağlayan bir renktir. İlham verici özelliği de bulunmaktadır. Beyinsel faaliyetlerin ve sanatsal düşüncelerin artmasını sağlayan bu renk ifade edilen özelliği sayesinde sanatçıların da vazgeçilmezi olur. 

Teknoloji Fen Koleji anaokulu öğrencilerimiz birbirinden eğlenceli etkinliklerle renklerin önemini kavramaya devam ediyor. Oyunlarla ve farklı etkinliklere mor rengi pekiştiren miniklerimiz “Mor Renk Partisinde” eğlenceli vakit geçirdiler.

 

22.03.2023 3551  İlk

Büyüklerimizin Anılarına Yolculuk

Teknoloji Fen Koleji olarak biliyoruz ki büyüklerimize olan bağlılığımız vazgeçilmez değerlerimiz arasında… Saygı, sevgi ve ilgi anlamında her zaman yüreğimizde olan büyüklerimiz, aynı zamanda geçmişimizin en kıymetli varlıkları… Biz onlarla varız ve onlarla güçlüyüz.

Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız büyüklerimize, sevgi ve saygımızı bir kez daha gösterebilmek adına Teknoloji Fen İlkokulu öğrencileri, keyif dolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

“Büyüklere Saygı Haftası” kapsamında anneanne, babaanne ve dedelerini ağırlayan öğrencilerimiz, kendilerinden çocukluk anılarını dinlediler. Yaşam biçimleri ile ilgili farklılıkları anlamaya, deneyimlerinden yararlanarak geçmiş ile günümüz arasında bağ kurmaya çalışan ilkokul öğrencilerimiz, büyüklerin anıları ile geçmişe doğru unutulmaz bir yolculuğa çıktılar.

Torunları ile birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden büyüklerimizin anıları ve çocukluklarına dair hatıraları, öğrencilerimizin alkışları ile taçlandı.

 “Hayat tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz  büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek; bu davranış biçimi toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin  teminatı olacaktır.” diyerek aile büyüklerine hoş geldiniz diyen okul müdürü Müge Düşmez, büyüklerimizi aramızda görmekten ve ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

20.03.2023 3550  Ana İlk Orta Lise

Dünyanın En Önemli KonuSU

Özel Teknoloji Fen Koleji öğrencileri, 22 Mart Dünya Su Gününü BUSKİ Genel  Müdürlüğünde açtıkları resim sergisi ile kutladı.

"Dünyanın En Önemli KonuSU" resim sergisi açılışını yapan öğrencilerimiz, suyun önemi ve yaşamımızdaki yeri konularında farkındalık oluşturmak hedefi ile hazırladıkları çalışmaları ile BUSKİ çalışanlarından büyük beğeni topladı. 

Sergimizi 24 Mart Cuma gününe kadar BUSKİ sergi alanında ziyaret edebilirsiniz.

17.03.2023 3549  Ana İlk Orta Lise

1915 Çanakkale

Özel Teknoloji Fen Koleji, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü Korupark AVM’de yaptıkları etkinliklerle kutladı.

Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde aziz şehitlerimiz, Özel Teknoloji Fen Koleji tarafından düzenlenen resim sergisi etkinliği ve koro ile anıldı.

Korupark önceki gün Özel Teknoloji Fen Kolejinin iki etkinliğine ev sahipliği yaptı. İlk olarak, Teknoloji Fen Koleji Görsel Sanatlar kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan “1915 Çanakkale” isimli resim sergisi öğrencilerin, velilerin ve AVM ziyaretçilerinin katılımı ile açıldı. 

İkinci etkinlik ise Teknoloji Fen Koleji Koro ve Orkestra öğrencileri tarafından sergilendi.  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için özel seçilmiş repertuvarı çalan ve seslendiren koro, büyük beğeni topladı.

Bu önemli günü 2 etkinlikle anan Tekfenli öğrenciler AVM ziyaretçilerine duygu dolu anlar yaşattı.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092