Etkinlikler

16.06.2023 3573  Ana İlk Orta Lise

Oynamaya Gittik, Döneceğiz!

Tüm öğrencilerimize harika bir tatil diliyoruz.

12.06.2023 3572  Lise

YKS Yaz Kampı Başladı

11.sınıf öğrencileri yaz kampı ile YKS çalışmalarına tam donanımlı akademik bir programla başladı. 

Yaz kampı ile konu tekrarı fırsatı yakalayan öğrenciler, bir üst akademik derslere başlamadan eksikliklerini tamamlama imkanı buluyor. Sarmal konularla eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan 11.sınıf öğrencilerimiz TYT konularına hızlı bir giriş yapıyor.

Yeni eğitim öğretim yılına yüksek motivasyon ile hazırlanan öğrenciler, dersleri can kulağı ile dinlerken, merak ettikleri soruları da alanında uzman öğretmenlere bire bir sorma şansı buluyor.

09.06.2023 3571  Ana

Anaokulu Öğrencilerimizden Renkli Gösteri

Teknoloji Fen Koleji Anaokulu öğrencilerimiz, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında yaptıkları etkinlikleri, bilgi ve becerilerini hazırladıkları muhteşem yıl sonu gösterisi ile ailelerine sergilediler. Okulumuz Konferans Salonu’nda sergiledikleri dansları, ritim çalışmalarını ve eğlenceli şarkıları ile herkesi kendilerine hayran bıraktılar.

Her öğrencinin aktif rol aldığı ve çocuklar tarafından sunulan gösteriler renkli sahnelere ev sahipliği yaptı.  Anaokulu öğrencilerimizin hazırladığı yıl sonu gösterisi İlkokul Müdürümüz Müge Düşmez’in iyi dilek temennileriyle sona erdi.

08.06.2023 3570  İlk

Tekfenli Minikler Yeteneklerini Sergiledi

Teknoloji Fen Koleji 1.sınıf öğrencilerimiz, özenle hazırladıkları ve büyük bir coşkuyla sundukları yıl sonu gösterilerinde heyecanlarını ve mutluluklarını velileriyle paylaştılar.

Okulumuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yıl sonu etkinliğinde Tekfenli minikler, Türkçe, İngilizce şarkılar söyleyerek hünerlerini sergiledi.  Türkçe sahnelenen drama gösterilerinde performanslarıyla büyük beğeni toplayan minik öğrenciler, yıl boyunca takip ettikleri tiyatro oyunlarıyla deneyim ve özgüven kazandıklarını kanıtladılar.

EN KEYİFLİ ROLLER

Her öğrencinin aktif rol aldığı ve çocuklar tarafından sunulan gösteriler, coşkulu alkışlarla kutlandı. 1.sınıf öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu gösterisi İlkokul Müdürümüz Müge Düşmez’in iyi dilek temennileriyle sona erdi.

07.06.2023 3569  Ana İlk Orta Lise

Teknoloji Fen Koleji’nde Anlamlı Mezuniyet

Teknoloji Fen Koleji’nde eğitim gören ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan 8. ve 12. sınıf öğrencileri, Özlüce kampüsünde düzenlenen geleneksel mezuniyet töreniyle yeni ufuklara yelken açtı.

Mezuniyet yürüyüşüyle Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Okul Müdürlerimiz günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla dinleyenlere duygulu anlar yaşattılar.Mezun arkadaşları adına konuşan Özel Teknoloji Fen Ortaokulu birincisi Mustafa Selim Özekinci, Fen Lisesi birincisi Melis Berra Kulak ve Anadolu Lisesi birincisi Nehir Bilir tatlı bir heyecan içinde olduklarını, kendilerini büyük bir aile içinde hissettiklerini belirttiler.

Bayrak teslimini gururla gerçekleştiren öğrencilerimiz,  mezuniyet pastasını da büyük bir coşku ile kestiler. Diploma töreninde ise Okul Müdürlerimiz basta olmak üzere idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz öğrencilerimize diplomalarını verdiler.

Muhteşem törenin finalinde öğrencilerimiz sahnede velilerimizin alkışları eşliğinde keplerini coşkuyla atarak mezun olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadılar.

01.06.2023 3568  İlk Orta

Eğlence Zamanı; Piknik

Güzel anılarla bir yılı geride bırakmaya hazırlanan Teknoloji Fen Koleji öğrencileri düzenlenen piknikle renkli görüntülere sahne oldular.

Eğlenceli bir eğitim öğretim yılını bitirmeye sayılı günler kala Teknoloji Fen İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri düzenlenen piknik ile keyif dolu anlar yaşadılar.

Güzelyalı mesire alanında gerçekleştirilen piknikte arkadaşları ve öğretmenleri ile oyunlar oynayan öğrencilerimiz anılarına yenilerini eklerken eğlenceli ve dolu dolu bir gün yaşadılar.

22.05.2023 3567  Ana İlk Orta Lise

Adına Yakışır Kutlama; 19 Mayıs

19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladık.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün Samsuna çıkışını ve kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakışını kutladığımız törenimizde lise öğrencilerimiz günün anlam ve önemine dair konuşmalar yaptılar.
Okul müzik grubumuzun hazırlamış olduğu şarkılarla eğlenen gençlerimiz, adına yakışır bir coşkuyla ve mutlulukla Ata mızın gençlere armağan ettiği bayramı kutladılar.

18.05.2023 3566  İlk Orta

Öğrencilerimiz Çanakkale Yolunda

Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferini gelecek nesillere öğretmek ve milli değerleri aşılamak için Teknoloji Fen Koleji olarak Çanakkale’ye gezi düzenledik.

Özel Teknoloji Fen Koleji 4.sınıf ve ortaokul öğrencileri, Çanakkale Şehitler Coğrafyasına gezi düzenlediler. Öğrencilerimiz, Türkiye Cumhuriyet inin temellerinin atıldığı, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bu güzel ve cennet vatan için nasıl mücadele ettiklerini yerinde, rehberler eşliğinde adeta yaşayarak öğrendiler.

Çanakkale ruhunun aşılandığı gezide, Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Şehitler Abidesi, Conk Bayırı ve Bigalı Köyünü gezen öğrencilerimiz, geçmişe duygusal bir yolculuk yaptılar.

 

11.05.2023 3565  Ana

Pembe Rengi Öğreniyoruz

Pembe, kendine ve diğerine olan sevginin evrensel dilidir. Arkadaşlığı , şefkati, dengeyi ve iç güzelligi temsil eder. 

Teknoloji Fen Anaokulu öğrencilerimiz birbirinden eğlenceli etkinliklerle renklerin önemini kavramaya devam ediyor. Oyunlarla pembe rengi pekiştiren miniklerimiz "Pembe Gününde" eğlenceli vakit geçirdiler.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası