Özel Teknoloji Fen Koleji

Veli Yorumları


191

Melike Karen

Bizim sizlerle tanışmamız, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılına hem de dönem ortasında okulumuzdan kaydımızı aldırmamızla başladı. Çok saygı duyduğum ve sevdiğim, görüşlerine değer verdiğim yöneticimizle tanışmamız, oğlumu o kocaman yüreğiyle sahiplenip sevmesinin, kabul etmesinin benim ve oğlum için önemini anlatmaya kelimeler yetmez.

Öğretmenlik mesleğinin öneminin neredeyse unutulma aşamasına geldiğimiz günümüzde, sizler gibi eğitim ve öğretimin hakkını veren öğretmen ve kurucularla tanışmamız bizim için büyük şanstır. Hep söylüyoruz ve söyleniyor “Eğitim şart, çocuklar geleceğimiz…” ancak; üzülerek fark ettiğim bir gerçek şudur ki, maalesef günümüzde eğitim kurumları birçok alanda olduğu gibi ticarethaneye dönüşmekte. Bunca kalabalık içinde sizler gibi eğitim ve öğretimi gerçek anlamda eğitim için verilmesi gerektiğini unutmayan, bunu sözde değil uygulamada başarabilen nadir okullardan birisiniz ve bu sebeplerledir ki bizim sizlerle yolumuz uzun yıllar devam edecektir.

“Çocuklarımıza nasıl yardımcı oluruz, teknoloji ve yeniliklerden nasıl daha iyi yararlanmalıyız” görüşünü ön planda tutup, uygulamamız sizlerin ayrıcalığınızdır.

Günümüzde ne yazık ki çocuklar okula başladıkları an itibariyle sonu gelmez bir yarışa girmekte. Birçok okul bu yarışta yüksek puan aldırdıkları çocukların sayılarına göre tercih edilmekte. Akademik başarı elbette ki çok önemli ve yadsınamaz. Ancak günümüzde kaçan bence; bundan 15-20 yıl sonra hayatı kaçıran, güzellikleri fark etmeyi öğrenemeyen ve sadece akademik başarı odaklı olmaları gerektiği öğretilen evlatlarımıza erişkin olduklarında nasıl hesap vereceğimizdir.

Ben; mutlu, ne istediğini bilen, ezberci değil yaratıcı çözümler üretebilen, hedefleri olan ve bu hedeflere ulaşmak için gelişmeleri, teknolojiyi doğru kullanabilen, sizlerin dediği gibi “Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek” ile hedefleri gerçekleştirebilen çocuklarımın olmasını istediğim için Teknoloji Fen Kolejini seçtim ve bu sizin başarınızdır.

Önce oğlum Batuhan’ ve seneye de kızım Duru’yu sizlere emanet etmekten son derece mutluyum. Sizlere olan güvenimin tam olduğunu bir veli olarak tekrar hatırlatmak isterim.

Şimdiye kadar tanıştığım ve ileride tanışacağım öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve tüm Teknoloji Fen Ailesine canı gönülden minnettar olduğumu belirtmek isterim.


186

Hatice & Sedat Orazğil

Okulunuz öğrencilerinden Ali Kaan Orazğil’in anne ve babası olarak tüm öğretmenlerimizden ve ilgilerinden çok memnun kaldığımızı belirtmek isteriz. Çocuğu sadece ders anlamında değil, kişilik olarak ta takip ederek, tanıyarak hareket ettiğinize inanıyoruz. Tüm öğretmen ve yöneticilere teşekkür eder, kolaylıklar dileriz.


185

Filiz Ergin

Teknoloji Fen Koleji Ailesine,

Okulunuzda okuyan Berranaz Ergin’in annesi olarak öncelikle sizlere çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Kızım içine kapanık, sosyalleşme yönünden sıkıntılar yaşayan bir öğrenci iken bugün daha özgüvenli, daha konuşkan, daha mutlu bir öğrenci haline geldi. Çocuğumda ki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Öğretmenlerine olan sevgisi beni çok mutlu ediyor. Ona bu kadar faydalı oldukları için, hassasiyetlerine önem vererek kendisine güvenmesini sağladıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kızımın bu okulda olmasından mutluluk duyuyorum.

Başarılarınızın devamını diliyorum.


188

Tarkan Koca

Okulumuzla yolculuğumuz 3 yıl önce başladı. Bilboardlarda gördüğümüz reklam afişleri bizleri öyle bir heyecanlandırmıştı ki soluğu ofisinizde aldık. Eğitim koordinatörü Orhan Beyin eğitim sevdası, yüzündeki kararlılık ve heves bizlerde büyük bir heyecan uyandırdı ve okulumuzun ilk 20’de kayıt yaptıranlarından olduk. Yaptırdığımız kayıttan sonra her hafta okul inşaatına gidip sanki kendi evimiz yapılıyor gibi heyecanlı bir şekilde yapılanları seyrediyor ve takip ediyorduk. Umutlarımızda o bina ile yükseliyordu. Sonuçta orta düzeyde geliri belli olan biz, aslında okulumuzdan çok şey istiyorduk. Elimizden geldiği kadar çaba sarf edip biricik çocuğumuzun kaliteli ve eğlenceli bir eğitim alma isteğimizi, o duyguyu beklediğimiz gibi istediğimiz ve hayal ettiğimiz şeyleri bu okulda bulduk.

Modern binası, kapsamlı laboratuvarları, atölyeleri, etkinlik alanları, ferah sınıflar ile söylenenlerin gerçekten yapıldığını bizlere fark ettirdiniz. Sonradan tanıştığımız, aslında bu büyük ailenin öncüsü Yönetim Kurulu’nun çabası, yeniliklere açık olmaları ve heyecanını yaşamaları, sürekli yeni şeyler üretmeleri (öğrencileri cesaretlendirme, öğrenci veli ve veli arası ilişkileri kuvvetlendirme projesi, TEKFEST gibi) bizleri ayrıca mutlu etti.

Bu takımın olmazsa olmaz genç, dinamik, kalplerinde sevgi ve okutma heyecanı barındıran, yüzleri gülen sevgili öğretmenlerimiz sizlere de çok teşekkür ederiz. Çocuğumuz eve geldiğinde ilk önce öğretmenlerini anlatıyor. Demek ki sizler, çocukları etkileyip rol model olabiliyorsunuz.

En üst yönetimden en alt kademesine kadar gerek şuan çalışan gerekse okuldan ayrılan ve okulumuza ve çocuklarımıza hizmet üreten herkese ayrı ayrı teşekkür ederken çocuklarımız için çaba sarf eden, okul ile veli arasındaki ilişkileri dikkatle ele alıp, titizlikle aynı çizgisinde yürüyen, gerek öğrencilerin sorunlarını çözen, gerekse biz velilerin aklına takılan ve ya yardıma ihtiyaç duyduğumuzda kapısını çaldığımız, telefonun ucunda hazır olan, yardıma koşan, yorulmayan, bıkmayan, güler yüzlü, kararlı, samimi, çocukları kendi evladından ayırmayan yönetim kadrosuna sahip olduğumuz için de çok mutluyuz.

İyilik dolu kalpler bu okulda çok fazla. Güler yüz, samimiyet, sevgi, yenilik, öncülük, başarı hep bu büyük aile ile birlikte olsun.


192

Selcan Acar

Özel Teknoloji Fen Koleji öğretmenleri bizi hem sık sık arayarak öğrencimizin genel durumuyla ilgili olarak bilgilendiriyorlar hem de çocuğumuza nasıl yaklaşmalıyız, ne demeliyiz bu konuda yol gösteriyorlar. Sadece öğrencileriniz değil, aile olarak bizleri de motive ediyorlar. Branş öğretmenliklerinin dışında rehber öğretmen olarak da ilgileniyorlar.

Öğrencileri n boş bırakıyorlar ne de onlara baskı uyguluyorlar. Aradaki o ince çizgiyi iyi ayarlayarak çocukların derse bağlılığını sağlıyorlar.

En önemlisi de bunları içlerinden gelerek, seve seve yapıyorlar. Tüm ülkemiz okullarında böyle öğretmenlerimizin sayısının artmasını dilerim.

Okul yöneticilerimize bizi böyle iyi niyetli, güler yüzlü, samimi, öğrencilerini seven ve onlar için emek harcayan öğretmenlerle buluşturduğu için teşekkür ederim.


187

Sevim Bedir

Okulunuzun anasınıfında okumakta olan Yaman Uras Bedir’in annesi olarak okulunuzdan memnuniyetimi dile getirmek istiyorum.

Teknoloji Fen Koleji’nde eğitime dair her şey öğretiliyor. Okul yönetimi ve öğretmenleri gerçek birer eğitimci, gerçek bir dinleyen, değişimden korkmayan, daime ileriyi hedefleyen, yanlışları görebilen ve güven veren oldukları için teşekkür ederiz. Eğitim süresince ben çocuğumda özgüven gelişimini ve eğitimdeki ilerlemesini çok net gözlemledim. Çocukların başarısı için planlanan, düşünülen, gerçekleştirilen çalışmaları çok yeterli buluyorum. Öğretmenlere istediğimiz zaman ulaşabiliyor olmamız, okula karşı güvenimizi çok daha fazla arttırmaktadır. Her şeyden önce okulun tüm öğretmenleri ve okul yöneticileri ayrım yapmadan, çocukları birebir gözlemleyerek gerçekten onları ne kadar önemsediklerini bize çok net hissettiriyorlar. İhtiyacımız olan tüm konularda rehberlik hizmeti alabildiğimiz için problemlerimizi ortak bir şekilde kısa sürede çözebilmekteyiz. Taleplerimiz dinleniyor ve doğru şekilde yönlendiriliyoruz.  Bir okuldan daha başka ne beklenebilir ki?  Okulun bir üyesi olmaktan mutluyum ve çevremdekilere öneriyorum.

Öğrencilerinize vermiş olduğunuz emekleriniz için teşekkür ederim.


1194

Arzu Gürpınar

Okulunuzun 1.sınıf velisi olarak sizlere kısaca hikâyemizi anlatmak ve bu hikayenin mutlu sonla devam etmesinde emeği geçenlere  teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Her çocuk için ilkokula başlamak özel ve heyecanlı bir yoldur. Biz öncesinde bu yola Bursa nın köklü okullarından olduğunu düşündüğümüz fakat bizi büyük hayal kırıklığına uğratan  bir özel okulda 1.sınıfa başladık.1.dönemin bitmesine 2 hafta kalmış olmasına rağmen oğlumuz yazamıyor, okuyamıyordu ve çok daha önemlisi mutsuzdu. Başaramadıkça kendine olan güvenini de yitirmeye başlamıştı. Bir öğretmen ve bir anne olarak bunun  onun bütün hayatını olumsuz etkileyeceğinin farkındaydım. Farklı bir okul arayışı içerisine girdik, yolumuz Teknoloji Fen Koleji’ne düştü ve okul müdiresinin doğru yönlendirmesiyle biz şubat tatiline 2 hafta kala okulumuzu değiştirdik. Teknoloji Fen Koleji’ne geldiğimizde ailece yorgun ve karamsardık. Fakat sınıf öğretmenimizin sabır, özveri ve ilgisiyle biz 2.5 ay gibi kısa bir sürede akademik olarak çok ilerledik. Oğlumun kendine olan özgüveni yerine geldi ve okula, derse olan bakış açısı değişti.

Her zaman derim kalite detaylarda gizlidir. Çocukların sabah içi ısınsın diye kahvaltı menüsüne konulan çorbadan tutun da ders çıkışı daha mutlu olarak okuldan ayrılmaları için tasarlanan kulüplere kadar her şey büyük bir emek ve sevgiyle düşünülmüş.
Bizim hikayemizin yönünü değiştiren başta okul yöneticilerine, sınıf öğretmenimize ve tüm ekibe sonsuz teşekkür ederim. İyi ki yolumuz size düştü, iyi ki doğru yerdeyiz..
Yolunuz açık olsun, kalbine dokunduğunuz  öğrencileriniz daim olsun...


189

Tuba Erdemir

Okulunuz 5/B ve 5/C sınıflarında okuyan Emir Erdemir ve Eren Erdemir’in velisiyim. Çocuklarımın daha önce eğitime ve bilgiye bakış açılarının, ilgilerinin yetersiz olduğunu düşünüyordum. Okulunuzda eğitim almaya başladıktan sonra bu durumun fazlası ile aşıldığını, özellikle matematik dersine ilgi ve sevgilerinin arttığını gördüm. Bu konuda okulunuz personeline gönülden teşekkürü bir borç bilirim. Emekleriniz için çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.


1189

Nurcan & Uğur Ünal

Oğlumuzun okul hayatını 3 yaşında başlattık. Anaokulunda okula koşarak giden ve okuldan ayrılmak istemeyen oğlumuz ilkokulda okula gitmemek için elinden geleni yapıyordu. Yaz tatilinden ve ana tatilden dönüşler bizim için kabustu. İlk iki ay ağlayarak okula gidiyordu. 4.sınıfın başlangıcında dahi bir ay boyunca ağladı okula gitmemek için. Derslerinde de ne yaptıkları denemelerde okul yönetimi ve öğretmenlerinin dediğinin aksine başarılı değildi. Daha sonra bir arkadaşınızın önerisiyle okulunuzla görüşmeye geldik. Orhan hocayla görüşmemiz sonucu hemen kaydını yaptırdık. Daha sonraki okul ziyaretimde de okul müdürü Müge hoca ile yaptığım görüşme sonrası olumlu düşüncelerle ayrıldım kurumdan. Okulun ilk günlerinde Yiğit’in yaşadıklarını rehber öğretmenimizle paylaşmam sonucunda çocuğumun okula alışma sürecinde çok yardımcı oldular. Bu sene oğlumuz okula ağlayarak değil, koşarak gitti.

Yiğit’e “Okul nasıl gidiyor?” dediğimde, “Anne bu okulda ders yok, eğlence var” diyor. Deneme sınavları sonucuna baktığımda eğlenerek bütün dersleri öğreniyor. Öğretmenlerimiz eksikliklerinin farkında varıyor ve eksiklikleri tamamlanarak veli olarak bize önerilerde bulunuyorlar. Öğrencimizin takibi gerçekten yapılıyor ve Yiğit denemelerde başarılı olmak için hırslı bir öğrenci oldu.

Başta sınıf öğretmenimiz, rehber öğretmenimiz ve yöneticilerimize, ve Yiğit’in dersine giren tüm öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim. Oğlum sizler sayesinde mutlu bir okul hayatına devam ediyor.


190

Özge-Yasin Dolu

Her anne baba gibi bizim de en değerlimiz çocuğumuz ve birinci önceliğimiz temelleri sağlam bir gelecek hazırlamasında ona yardımcı olmak. İyi bir eğitim sisteminin ve kazançlarının bu süreçte çok değerli olduğuna inanıyoruz.

İyi bir okul seçimi bizler için önemliydi ve çok araştırma yaptık. Peki, ebeveynler olarak bir okuldan beklentilerimiz nelerdi?

İlk olarak öğrencilerinin yeteneklerini göz önünde bulunduran ve onlara yetenekleri doğrultusunda seçebilecekleri bir gelecek için ortam hazırlayan, dar kalıplara sokmadan bilginin ezberletildiği değil tecrübe edildiği bir okul olmalıydı. Kendilerini tanımalarına yardımcı olmalı, onları ihtiyaçları ve yetenekleri doğrultusunda beslemeliydi. Çocuklar ancak kendilerini fiziken ve zihnen güvende hissettiklerinde özgüveni yüksek, mutlu bir birey olabilirlerdi.

Biz tüm bu beklentilerimizin ışığında uzun araştırmalar sonucu Teknoloji Fen Kolejini seçtik.

Geride bıraktığımız iki buçuk senenin ardından Yağmur Ege’nin sahip olduğu aidiyet duygusu ve öğretmenlerine olan bağlılığı bize Teknoloji Fen Kolejinin sadece bir okul değil gerçekten de bir “aile” olduğunu hissettirdi. Çocuğumuza göstermiş olduğunuz ilgi, sevgi ve saygı için çok teşekkürler…

Ana Sayfa