Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

27.10.2017 12  Orta Slayt

"A Cinnamon Tea Cake" için Mutfak Atölyesindeyiz..

Özel Teknoloji Fen Okulları 5.sınıf öğrencilerimiz tarçınlı kek pişirdiler. İngilizce dersinde öğrendiklerini tekrarlamak ve gerçek hayatta uygulamak adına mutfak atölyesinde kek pişiren öğrencilerimiz ardından, keklerini afiyetle yediler.

26.10.2017 11  İlk Orta Slayt

"Cumhuriyet ve Sanat" Sergisi ile kutlamalara başladık...

Özel Teknoloji Fen Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftası etkinliklerini coşkuyla kutlamaya başladı. Cumhuriyet'in 94.yılı sebebiyle, parçadan bütüne tekniği ile resimlerini tamamlayan öğrenciler yaptıkları çalışmaları öğretmenlerinin katılımı ile "Cumhuriyet ve Sanat" sergisi ile görücüye çıktılar. Çalışmaları sayesinde yeteneklerini geliştirme imkanı bulan öğrencilerimizin sergisini 30 Ekim Pazartesi gününe kadar ziyaret edebilirsiniz.

26.10.2017 10  Ana İlk Orta Slayt

Cumhuriyet Satranç Turnuvasında Sona Gelindi

Özel Teknoloji Fen Okullarında Cumhuriyet Bayramı Haftası kutlamaları devam ediyor. Anaokulu, İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerimizin katılım sağladığı Cumhuriyet Satranç turnuvasında heyecan dolu dakikalar yaşayan öğrencilerimiz, yarın gerçekleştirilecek olan final için bekleyişlerini sürdürüyorlar.

19.10.2017 63  İlk Slayt

Devre Kurmayı Sevenler İş Başında..

Özel Teknoloji Fen Okulları Elektronik Atölyesinde öğrencilerimiz sese ve ışığa duyarlı devre projesi tasarlayarak, çalışma mekanizmasını öğrendiler.

18.10.2017 62  Ana Slayt

Minik Mucitler İş Başında!

Özel Teknoloji Fen Okulları Anaokulu öğrencilerimiz, mekatronik atölyesinde 6 bacaklı kriket tasarımı yapmayı öğrendiler. Atölyede mekanik tasarımı yapan öğrencilerimiz hem el becerilerini geliştirme hem de yürüyüş mekanizmasını öğrenme imkanı yakaladılar.

05.07.2017 9  Ana İlk Orta Slayt

Teknoloji Fen Okulları eğitimde kusursuzu arayanlar için işbaşında

Tesadüfi başarılara inanmıyor; sıcaktı, tatildi demeden çocuklarımız için çalışıyoruz. Teknoloji Fen Okulları eğitimde kusursuzu arayanlar için işbaşında!

17.01.2017 8  Ana İlk Orta Slayt

Kentin İlk Teknoloji Fen Okulu Açılıyor

Kentin İlk Teknoloji Fen Okulu Açılıyor...

 

EĞİTİM EKOLÜ “KÜLTÜR EĞİTİM AŞ’DEN”,

KENTİN İLK “TEKNOLOJİ FEN OKULU”

Gelişmiş ülkelerde; eğitim sistemi reformunun model okulları olarak kabul edilen “Teknoloji Fen Okulları”,  nitelikli temel eğitimin yanı sıra, dijital çağın kodlama dilini de ilköğretim çağından itibaren öğreten, çocukların matematiksel düşünme gücünü geliştiren, dönüşüm okulları olarak kabul diliyor. Özellikle ABD, İsveç, Güney Kore ve Japonya’da sayıları gittikçe çoğalan teknoloji fen okullarının ilki Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılında açılacak.

22 yıllık eğitim ekolü Kültür Eğitim AŞ’nin Bursa’ya armağanı olan  eğitim kurumu Bursa Özlüce’de 17.500 m2 alanda projelendirilen; uluslararası standartlardaki kampüsünde “Teknoloji Fen Okulları” adıyla; anaokulu, ilkokul, ortaokul, fen ve anadolu lisesi bölümleriyle hizmet verecek. Teorik eğitimin yanında, tüm pratik uygulamaların etkileşimli sınıflarda yapılacağı “Teknoloji Fen Okulları” öğrencilerine ilkokuldan itibaren milenyum çağının dili olan kodlama ve yazılım dillerini de öğretecek.

Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek hedeflediklerini vurgulayan Kültür Eğitim AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atış “ 22 yıllık eğitim tecrübemiz ve ekibimizle, kentimize yepyeni bir eğitim modeli sunuyoruz. Teknoloji Fen Okulları’nın 5 temel hedefi var; özgüveni sağlam, etik değerleri güçlü bir gelecek, matematik zekasını iyi kullanabilme, İngilizce konuşabilme, anlayabilme, yazılım dillerine hakimiyet ve kodlama yapabilme, son olarak da entelektüel birikim. Yazılım dünyada katma değeri en yüksek alan haline geldi. Genç nüfus gücümüzle bu yönde ciddi bir potansiyele sahibiz. Eğitimle bu potansiyeli harekete geçirmek, Bursa’ya bir silikon akademisi kazandırmak istiyoruz ”dedi.  

Kültür Eğitim AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Sırakaya, 22 yıldır eğitimde güveni ve başarıyı temsil eden bir marka olmanın ciddi sorumluluklar yüklediğine değinerek, ‘Hedefleri bu kadar güçlü bir projede kampüsün de, bu ilkelere yakışır olması gerekiyordu. Teknoloji Fen Okulları’nı bu sebeple eğitimin silikon vadisi gibi kurguladık. Gerek mimarisi, gerekse mühendisliğiyle öğrencinin ve eğitim grubunun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip.’ Dedi.

Teknoloji Fen Okulları Eğitim Koordinatörü Orhan Karakoç planlanan eğitim sisteminin denenmiş, yanlışlardan arındırılmış bir vizyonda planlandığını ifade ederek, ‘Teknoloji Fen Okulları’nın, mutlu eğitim vizyonu; öğrenci, veli ve okul arasındaki, sıkı bağlardan güç alarak, eğitimde mutluluk sağlamak olacaktır. Biz mevcut eğitim sistemini; çocukların görsel ve işitsel algılarıyla da güçlendirdiğimiz; teknoloji destekli ve etkileşimli bir eğitim modeliyle uygulayacağız. Eğitimde önceliğimiz; ezberci ve sınav eksenli bir model yerine, araştıran-sorgulayan, bilgiyi, özgüvenle kullanan bir nesil yetiştirilmesidir.’ dedi.

Teknoloji Fen Okulları’nda;

20 ilkokul, 20 ortaokul , 6 hazırlık dersliği, yaş gruplarına göre her kademinin kendine ait oyun ve sosyal alanları, 4 müzik dersliği, 4 teknoloji tasarımı dersliği , 3 bilişim ve yazılım dersliği, 4 Görsel Sanatlar Dersliği, 3 Drama Dersliği, 3 FKB Laboratuvarı, 1 Yabancı Dil Odası, 1 Satranç Dersliği, 1 Hazırlık Sınıfı Oyun Salonu, 2 Sinema, 1 Çok amaçlı Salon, 1 Konferans Salonu, 1 Spor Salonu, 1 Kütüphane ve Okuma Salonu, 1 Bowling Salonu, 1 Paten Pisti, 6 Teneffüs Balkonu, 1 Ahşap Atölyesi, 1 Mutfak Atölyesi, 1 Robotik ve Otomasyon Atölyesi, 1 Üç Boyut Tasarım ve İmalat Atölyesi, 1 Seramik Çini Cam Atölyesi, Düşünce ve Kavram Atölyesi, Tekstil Baskı ve Dokuma Atölyesi bulunuyor.