Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

20.02.2018 191  Ana İlk

Bir Hikaye Biter Bir Hikaye Başlar: Ay Tozu

"Bir Hikaye Biter Bir Hikaye Başlar" projesi kapsamında anaokulu öğrencilerimize kitap okuyan Özel Teknoloji Fen 4.sınıf öğrencilerimiz, okuyacakları kitaplar üzerinden farklı teknikler uygulayarak, anaokulu öğrencilerimiz için kitap okumayı eğlenceli hale getiriyorlar. Büyüklerin okuyacakları hikayeleri merak eden Tekfen Anaokulu öğrencilerimiz ile 4.sınıf öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirdiler.

16.02.2018 190  Ana

Sandık Başındayız...

Teknoloji Fen Anaokulu öğrencileri, her ay kutladıkları renk gününe karar vermek için oy başındaydı. Demokrasinin önemini öğretmek ve bireysel karar vererek oy kullanmalarını sağlamak üzere oluşturulan oy sandığında, kutlamak istedikleri rengi pusulalarını seçerek zarfın içine yerleştiren öğrencilerimizi, hazırlanan oy grafiğinde sonucu görmek için heyecanlı bir bekleyiş sardı. Oy sandığının tek tek sayılmasının ardından Şubat ayı renk günümüz "Gri" olarak belirlenirken, öğrencilerimiz keyifli anlar yaşadılar.

13.02.2018 189  Ana

Bilim Çocukları 1.Sınıf Oryantasyon Eğitimi nde...

Anaokulu öğrencileri 1.sınıfa oryantasyon sürecine başladı. İlk derslerinde çizgi çalışması yapan Minik Dahiler sınıfı öğrencileri, çizim örneklerini dikkatli bir şekilde izledikten sonra, tahtaya kalkmanın heyecanını yaşayarak düz çizgi örneklemlerini gerçekleştirdiler.

08.02.2018 186  Ana

Anaokulu Kütüphane de

Özel Teknoloji Fen Anaokulu öğrencileri, kütüphane kurallarını ve işleyişini öğrenmek için okul kütüphanesinde keyifli vakit geçirdiler. Kütüphanede uyulması gereken kuralları öğrendikten sonra, görsel okuma etkinliğinde eğlence dolu anlar yaşayan öğrencilerimiz, okuduğu sayfa ile ilgili hayal gücünü kullanarak resim çalışması gerçekleştirdi. 

07.02.2018 185  Ana

Bilim Çocukları Oyuncak Peşinde

Özel Teknoloji Fen Okulları Anaokulu Bilim Çocukları sınıfı kendi oyuncaklarını tasarlıyor. Ahşap atölyesinde öğrendikleri çalışmaları eğlenceli hale getirerek, kendi oyuncaklarını tasarlamaya başlayan Bilim Çocukları keyif dolu dakikalar yaşadılar.

05.02.2018 184  İlk

İlkokul Öğrencilerimiz Kulüp Çalışmalarına Başladı

Özel Teknoloji Fen İlkokulu öğrencileri 2.döneme hızlı bir şekilde başladı. Günün yorgunluğunu kulüp çalışmaları ile atma imkanı bulan öğrencilerimiz keyifli dakikalar yaşadılar.

03.02.2018 183  Ana İlk Orta Lise

2.Döneme Hazırız...

Özel Teknoloji Fen Okulları öğretmenleri seminer çalışmalarının 3.gününe tüm hızı ile devam ediyor. 3 gün süren programda, eğitim ve öğretim metotlarının bilim, teknoloji, ve fen ile ilişkili hale getirilmesi amaçlandı. Öğrencilerinin isteklerine bilimsel, sanatsal üretim ile düşünce ve projeyi hayata geçirme noktasında destekleyici olabilmek adına “Stem Temelli Etkinlik ve İçerik Oluşturma”, “Robotik Kukla”, “Merkezkaç Salıncak”, “Elektronik Metre” ve “RGB Işık Masası” başlıklı atölye çalışmaları yapıldı. Alanında uzman eğitimcilerin sunumlarıyla gerçekleşen atölye çalışmalarında proje tabanlı steam çalışmalarının derslere uyarlanması konusunda mesleki gelişimlerine katkı sağlayan Tekfenli öğretmenler, 2.döneme yeni projelerle keyifle hazırlandı.

02.02.2018 182  Ana İlk Orta Lise

STEM ile Tam Yol İleri....

Özel Teknoloji Fen Okulları öğretmenleri seminer çalışmalarının 2.gününe STEM eğitimi ile devam ediyor. Tüketen toplumdan üretilen topluma geçilen, teknolojinin hızla kendini güncellediği dönemde kişiselleştirmenin önemini vurgulayan alanında uzman kişiler tarafından eğitim alan öğretmenlerimiz, öğrencilerin istedikleri bilimsel, sanatsal üretimi, düşünceyi ve projeyi hayata geçirme noktasında farklı branşların birbirleri ile ortaklaşa projeler geliştirerek okul öncesi, ilkokul, ortaokul, fen bilimleri ve matematik derslerine uyarlanması konusunda mesleki gelişimlerine de katkı sağlamış oldular. 

01.02.2018 181  Ana İlk Orta Lise

2.Döneme Emin Adımlarla...

Özel Teknoloji Fen Okulları öğretmenleri seminer çalışmalarına başladı. 1.dönemde yapılan eğitim öğretim çalışmalarını değerlendirirken, 2.dönem planlamaları büyük bir özveri ile devam etmektedir. Mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimlerin ilki "İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi" ile başladı. İş Güvenliği Uzmanı Mahmut Has tarafından gerçekleştirilen eğitimde, iş güvenliği ve sağlığı ile ilgili temel bilgileri öğrenen öğretmenlerimiz gelişimlerine katkı sağladılar.

19.01.2018 180  Ana İlk Orta Lise

Karne Heyecanı

Tekfen li öğrenciler ilk dönemi mutlulukla bitirmenin keyfini yaşarken, okulda onlar için hazırlanmış sürprizlerle eğlence dolu anlar yaşadılar. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller dileriz. 

Ana Sayfa