Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

29.03.2019 120  Ana

Ormancılık Müzesi Gezisi

Orman haftası etkinlikler kapsamında Özel Teknoloji Fen anaokulu öğrencileri ile Ormancılık Müzesine gezi düzenledik. Haftanın teması dâhilinde çocuklarımızla ağaç çeşitleri, ağaçların canlıların yaşamındaki önemi, ormanların bize faydaları nelerdir? hakkında sohbet ettik. Çember saatinde farklı boyutlarda ki ağaç kütüklerinden yararlanarak, ağaçların kaç yaşında olduklarını inceledik. Müzede birinci bölümde dondurulmuş hayvanlar ve yaşam alanları hakkında bilgi sahibi olduk. Diğer bölümlerde ise ağaçlardan yapılan süs eşyaları, kitaplar, haritalar, farklı boyutlardaki kütükler ve ağaç gövdelerinden yapılmış değişik alanlarda kullanılan malzemeleri inceleme fırsatı yaşadık. Gezi sırasında bize eşlik eden rehberin anlattığı ilginç hikâyeler çok dikkatimizi çekti. Öğrencilerimiz müzenin tüm bölümlerini gezerek eğlenceli vakit geçirdiler.

23.03.2019 97  Ana İlk Orta Lise

6.Eğitim Teknolojileri Konferansına Yoğun İlgi

İstanbul Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsünde düzenlenen Eğitim Teknolojileri Konferansında 3 sunumla öğretmenlerimizde yer aldı. Teknolojinin eğitim ortamlarına etkili bir araç olarak entegre edilmesi, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin teknolojiyi etkin kullanması; bu hedeflerin ve bu alanda yapılan yatırımların başarıya ulaşması için kritik öneme sahiptir. Öğretmenlerimiz ders içerisinde kullandığı teknoloji ile birleştirmiş oldukları uygulamalarını öğretmenlere, mühendislere, şirket yöneticilerine, üniversite öğrencilerine ETP platformunda yapay zeka, müzik ve teknoloji, onshape atölyesi sunumlarıyla aktardılar. Sunumlar yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti. Yapay zekanın ne olduğu, çalışma mantığı, neden kullanıldığı ve Proglogla diliyle yapay zeka programlama süreçlerini ve dilini, Müzik dersinde kullanılan online ve tablet uygulamalarını, Onshape programı arayüzü, kullanım amacı ve mouse tasarım yarışması içeriği aktarıldı. Eş zamanlı yapılan farklı sunumlarada katılarak farklı uygulamalarda ve yenilikler hakkında bilgi edinen öğretmenlerimiz, deneyimledikleri çalışmaları okulumuzda uygulamak için harekete geçti.

18.03.2019 105  Ana İlk Orta Lise

Çanakkale Geçilmez!

Özel Teknoloji Fen Okulları olarak 18 Mart 2019Pazartesi günü tarihimizin en büyük başarılarından biri olan Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümünde şehitlerimizi andık. Törenimiz bu asil mücadelenin önderi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Milletimizin en hüzünlü zaferini öğrencilerimizden Selen Özdilek in sunumuyla dinledik. Savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin azmi, cesareti ve bağımsızlık tutkusuyla “Çanakkale geçilmez!” diye tarihe yazdığı varoluş öyküsünü, öğrencilerimizin hazırladığı “ÇANAKKALE” adlı filmde izledik. Anadolu tarihinin kaderini değiştiren, yaşamak hakkına şerefi ile ulaşan bir milleti kahramanlaştıran bir zaferi, bir daha dönmemek üzere gidenleri, tarihin en şerefli, en gerçek kahramanlarını andığımız törenimiz müzik kulübü öğrencilerimizin Çanakkale konulu türküleri söylemesi ile sona erdi.

18.03.2019 104  Ana İlk Orta Lise

Minikler Satranç Turnuvasında

Özel Teknoloji Fen Okulları yenilikçi eğitiminin yanı sıra, sportif başarılarla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen "Okullar Arası Satranç Turnuvası Minikler Kategorisi " 11-13 Mart’ta Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri nde yapıldı. Son günlerde özellikle öğrenciler arasında çığ gibi artan satranç merakı, düzenlenen turnuvalarla da diri tutulmaya çalışılıyor. Takım turnuvası formatında yapılan ve 3 kategoride düzenlenen turnuvada, Özel Teknoloji Fen Okulları nı en iyi şekilde temsil eden 1-2-3-4.sınıf öğrencilerimizi tebrik ederiz. Başarı belgelerini Satranç öğretmenleri Nurşen Kaya nın elinden alan öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadı. Minikler Kız kategorisinde okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz Elif Baydır, Elif Naz Bayrak, Deniz Mina Kaş, Hatice Lemahmutoğlu, Sudenaz Sakin ve Zeynep Azra Yiğit, Minikler Genel kategorisinde okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz Arda Temel, Berkay Çetin, Demir Kaya, Eren Bolaban, Ömer Üstün ve Tolga Derin Pazarcık ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

14.03.2019 103  Ana İlk Orta Lise

Teknoloji Fenli Öğrencileri "Hayat Kurtaranları"" Unutmadı...

• Teknoloji Fen öğrencileri 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden doktorları ziyaret ederek kendilerini bu özel günde yalnız bırakmadılar. Medicana Hastanesi ne Doktorum Her Yerde teması kapsamında resim sergisi açan ilkokul öğrencileri, hekim resmederek büyük bir tuvale yansıttılar. Okul Müdür Yardımcısı Gökhan Akıllı ile birlikte Medicana Hastanesi nde Başhekim Uz.Dr. Neşe Tunalı yı, Jimer Hastanesi nde Başhekim Op.Dr. Selim Akgün ü ve Doruk Hastanesi Başhemşiresi Gül hemşire ile doktorları ziyaret ettiler. Başhekimlere özel çalışmaları ile birlikte günün anısına bir de çiçek takdim eden öğrenciler, sağlık çalışanlarınında Tıp Bayramlarını kutladılar. Ziyaretten çok mutlu olduklarını ve çocuklar tarafından hatırlanmanın kendileri için özel bir duygu olduğunu ifade eden doktorlar, öğrencilere teşekkür etti.

14.03.2019 102  Ana İlk Orta Lise

Konu Basketbol ise Rakip Tanımıyoruz

Bursa ili Okullar Arası Basketbol Küçük Erkekler kategorisinde mücadele eden Teknoloji Fen Basketbol takımı ilk maçında Özlüce Sınav Kolejini 53-45 yenerek 2.maç için moral depoladı. Bugün ise Bursa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen maçta Şahinkaya Okulları ile karşı karşıya gelen basketbol takımımız rakibini 35-26 yenerek grup 1. si oldu. 2 maçta 2 galibiyet alan basketbol takımımızı Eğitim Koordinatörümüz Orhan Karakoç, Okul Müdürümüz Müge Düşmez ve arkadaşları okul kapısında karşılayarak, unutulmaz bir sürpriz yaşattı.

14.03.2019 101  Orta

"Bir Müsaade Sınavım Var"

Özel Teknoloji Fen 7.sınıf öğrencileri 17.si düzenlenen Bursa Kitap Fuarı na katıldı. İlginin çok yoğun olduğu kitap fuarında, konuşmacı Faruk Öndağ ın "Bir Müsaade Sınavım Var" söyleşisine katılan öğrencilerimiz keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Öğretmenleri ile birlikte fuarı gezen öğrencilerimiz bol bol kitap inceleme ve satın alma fırsatı yakaladı.

16.02.2019 121  Ana İlk Orta Lise

Teknoloji Fen Okulları EDK2019 da

Yenilikçi eğitimleriyle adından söz ettiren Özel Teknoloji Fen Okulları “Benim Su Roketim” sunumuyla İzmir’de gerçekleşen Eğitimde Değişimler Konferansına katıldı.

Dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinden değerli eğitimcilerin konuşma yaptığı, katılımcılara ilham vermek, onlarla eğitimde yenilikleri konuşmak üzere tasarlanan bir öğrenme, paylaşma platformu olan Eğitimde Değişim Konferansları her sene katılımcı sayısını arttırarak, eğitimde yenilikleri paylaşmaya devam ediyor.

Eş zamanlı gerçekleştirilen ilham verici oturumlarda öğretmen ve uzmanlar sınıf deneyimlerini, araştırma bulgularını ve eğitim teknolojilerindeki son trendleri paylaşma imkanı buldular. EDK 2019’a Özel Teknolojiler Fen Okulları’nı temsilen katılan Fen Bilgisi ve Teknolojileri öğretmenleri sunumlarını ile göz doldurdu. Su Roketinin ne olduğunu, sisteminin nelerden oluştuğunu ve çalışma prensiplerini meslektaşları ile paylaşan Teknoloji Fen öğretmenleri, projenin öğrencileri üzerindeki kazanımlarını da açıklamayı ihmal etmedi. Projelerinin başka okullara da ilham olması ile farklı öğrencilere ulaşmasına olanak sağlayabildikleri için mutlu olduklarını belirten Fen Bilgisi öğretmenleri kendilerine her türlü fırsatı sağlayan okul yönetimine teşekkür etti.

08.02.2019 188  Ana

Minik Dahiler 1.Sınıf Oryantasyon Eğitimi nde...

Anaokulu öğrencileri 1.sınıfa oryantasyon sürecine başladı. İlk derslerinde çizgi çalışması yapan Minik Dahiler sınıfı öğrencileri, çizim örneklerini dikkatli bir şekilde izledikten sonra, tahtaya kalkmanın heyecanını yaşayarak düz çizgi örneklemlerini gerçekleştirdiler.

08.02.2019 187  Ana

Minik Dahiler in İp Baskıları

Tekfen Anaokulu öğrencileri ip baskı uygulaması ile keyifli dakikalar yaşadılar. Katladıkları kağıdın üstüne bastırarak, ipi çektiklerinde ortaya çıkan şekilleri hayal güçlerini kullanarak farklı nesnelere benzeteren Minik Dahiler birbirinden farklı resim çalışmaları sergiledi.

Ana Sayfa