Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

14.11.2017 31  Orta Slayt

Geleceğin Mühendisleri Atölyede....

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri bu hafta bilim atölyesinde mekanik tasarımı yapıyor. Alanında en iyi atölye uygulaması gerçekleştiren ve gerçeğine en yakın parça tasarımına sahip setler ile Roller coaster tasarımı yapan öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

13.11.2017 30  İlk Slayt

Dur, Hazır, Geç.. Kırmızı, Sarı, Yeşil...

Teknoloji Fen ilkokul öğrencileri trafik kurallarını ve trafik ışıklarını öğrenmeyi eğlenceli hale dönüştürdü. Trafik ışıklarından kurabiye yapan ve eğlenerek öğrenmenin kalıcılığının bilincinde olan öğrencilerimiz dur için kırmızı, hazır için sarı ve geç için yeşil rengin yanması gerektiğini ve arabalar ile yayaların hangi ışıklarda nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrendiler. Kendi hazırladıkları kurabiyeleri afiyetle yiyen öğrenciler, mutfak atölyesini trafik ışıkları ile aydınlattı.

13.11.2017 29  Orta Slayt

Bilişim Laboratuvarında Hayaller Gerçeğe Dönüşür

Özel Teknoloji Fen Okulları 6, 7 ve 8.sınıf öğrencilerimiz Türkçe derslerinde okudukları şiirin "Güzel yine de güzel solarken bile" mısrası ile Küçük Prens adlı öykünün "Biz Büyüdükçe Hayallerimiz Küçülür Mü?" sorusunu ele alarak kompozisyon yazdılar. Yazdıkları kompozisyonlara kapak tasarımı için Bilişim Laboratuvarından yararlanan Teknoloji Fen öğrencileri, teknolojiyi her alanda kullanarak hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi başarıyorlar.

13.11.2017 28  Orta Slayt

"Canlıları Tanıyalım" Panoları Hazırlanıyor...

Özel Teknoloji Fen Okulları 5.sınıf öğrencileri sınıf panolarını kendileri hazırlıyor. "Canlıları Tanıyalım" ünitesi için Bilgisayar Laboratuvarından destek alan öğrencilerimiz birbirinden güzel sınıf panoları hazırladı.

13.11.2017 27  İlk Slayt

Tişörtünü Kendin Tasarla...

Kendi tişörtlerini kendi tasarlayan Teknoloji Fen öğrencileri öğrendikleri çizim teknikleri ile tasarımlarını kağıda aktarırken eğlenceli dakikalar geçirdiler. Çizimlerini baskı makinası yardımı ile tişörtlerine aktaran öğrenciler, kendi tişörtlerini tasarlamanın mutluluğunu yaşadılar.

11.11.2017 26  İlk Slayt

Mudanya Mütareke Evi'nde Teknoloji Fen Okulları

1 ve 2.sınıf öğrencilerimiz okulumuzda düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma töreni sonrasında, "Atatürk'ün Hayatı" konusunu işlemek üzere Mudanya Mütarekesi Evi Müzesini ziyaret ettiler. Öğretmenleri tarafından anlatılan Atatürk'ün hayatı, ülkemizin yaşadığı zorluklar, Ata'mızın ve silah arkadaşlarının ülkemiz için yaptıkları fedakarlıkları dinleyen öğrencilerimiz, Mütareke Binasında Ata'mızı bir kez daha saygıyla andılar.

10.11.2017 25  Ana İlk Orta Lise Slayt

79 Yıldır Aynı Özlemle Atamızı Anıyoruz...

Özel Teknoloji Fen Okulu öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79.yılında saygıyla ve özlemle andı.

09.11.2017 24  Orta Slayt

LÖSEV... Onların Bir Haftası Var

 • Özel Teknoloji Fen Okulları 5-6-7.sınıf öğrencileri, 2-8 Kasım "Lösemili Çocuklar Haftası" nedeni ile LÖSEV'i ağırladı. Lösemi ile savaşan çocuklara yardım eli uzatmak için farkındalık yaratmak adına Lösemili Çocuklar Vakfı Bursa Şubesi'nden konuklarını ağırlayan öğrencilerimiz, Sosyolog Hafize hanım tarafından düzenlenen “Sağlıklı Beslenme” seminerini ilgiyle dinledi.
 • Beslenmenin hayatımızdaki önemini, sağlıklı beslenme ile hastalıklardan nasıl korunabileceğimizi aktaran Hafize hanım, öğrencilerimize lösemi hastalığının bulaşıcı olmadığını ifade ederken, diğer yandan da fast food kullanımı konusunda dikkat etmemiz gereken noktalara dikkat çekti.
 • 08.11.2017 23  Ana Slayt

  Havanın Önemi Anaokulu'nda Deneyimlenirse....

  Havanın, hayatımızdaki önemini yaptıkları deneyle bir kez daha gözler önüne seren Teknoloji Fen anaokulu öğrencileri, ateşin hava sayesinde yandığını öğrendiler. Üzerine kavanoz kapatılan mumun bir süre daha yanmaya devam ettiğini fakat içerideki havanın azalması ile birlikte mumun da söndüğünü deneyimleyen öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmenin tadına vardılar.

  06.11.2017 22  İlk Slayt

  4.Sınıflarımız Fen Laboratuvarında…

  Özel Teknoloji Fen Okulları 4.sınıf öğrencileri fen laboratuvarında, insan vücudu, kalp ve damar modellerini kullanarak dolaşım sistemini inceleme imkanı buldular.