Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

15.04.2019 95  Ana

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak, sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencilerimiz Belis Köfüncü ve annesi örüntü ile kolye yaptılar. Renkli kağıtlarla sayı örüntüleri oluşturarak kolyelerini yapan öğrencilerimiz, daha sonra müzik eşliğinde dans ederek eğlenceli vakit geçirdi.

15.04.2019 91  Ana İlk Orta Lise

Sevinçli ve Gururluyuz...

Nilüfer ilçesi Okullar Arası Basketbol müsabakalarında mücadele eden Teknoloji Fen Basketbol takımı, bugün Bursa Atatürk Spor Salonu’nda Altınşehir Kolejini 59-39 yenerek 3.olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

12.04.2019 198  Ana İlk Orta Lise

Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi

12-14 Nisan tarihlerinde İzmir in ev sahibi olduğu Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi (FMGTEK 2019) yoğun bir katılım ile gerçekleşti.  "Bütüncül FMGT okuryazarlığı" ana teması olarak belirlenen kongre, Prof. Dr. Salih Çepni nin açılış konuşması ile başladı. Bütüncül Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi ve Yaşam Temelli Müfredatlar konularının ele alındığı panel sonrası çalıştaylara katılan katılımcılar alanında uzman isimlerin gerçekleştirdiği "Engelsiz Fen ve Matematik Eğitimi, Gölgelerden Kuarklara: Renkli Bir STEAM Atölyesi, Girişimcilik Öğretimi için Örnek bir Uygulama: Hızlı Prototipleme Etkinliği ve STEM Şef Atölyesi" sunumlarını ilgiyle dinledi. 

"Küçük Prens ile Uzay Yolculuğu" projesi ile Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Merziye Çorlu, "Matematik Eğitiminde Bölünebilme Kurallarını Oyun içinde Öğrenme" projesi ile Matematik Öğretmeni Nurşen Kaya,"Suyun Gücü Adına" projesi ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Duygu Seymen,"Uçan Yumurta" projesi ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ceyda İşken,"Benim Su Roketim" projesi ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Beyza Kılıçoğulları,"Havalı Aracım-Okul-Aile İş birlikli Stem Etkinliği STEM ve Uygulamaları" ve "Sürat konusunu Oyun ile Öğreniyorum-Öğretmen için Uygulamadan İyi Örnekler" projeleri ile Aslı Yıldız 3 gün devam eden kongrede sunumlarını gerçekleştirdiler.

Eş zamanlı yapılan sunumlara katılarak farklı uygulamalar ve yenilikler hakkında bilgi edinen öğretmenlerimiz, deneyimledikleri çalışmaları okulumuzda uygulamak için harekete geçti.

11.04.2019 200  Ana

Anaokulu Tak Takıştır Eğlencesi

Anaokulu öğrencilerimizle birlikte okulumuzda "Tak Takıştır" eğlencemizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz evden en çok beğendiği aksesuarları okula getirerek partide kullanıp okulumuzun en şık çocukları oldular. Eğlenceli oyunlarımızla devam eden eğlencemizi şık kıyafetlerimizi defile yapıp sergileyerek bitirdik.

11.04.2019 199  Ana

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak,sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencilerimiz Cavit Kaan Arı ve ailesi  "Maket Ev" etkinliği yaptılar. Hayallerindeki evi makete döken öğrenciler, eğlenceli vakit geçirdiler.

09.04.2019 201  Ana

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak,sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencilerimiz Rüzgar Ünal ve annesi "Kokulu Sabun" etkinliği yaptılar. Ailelerine seçmiş oldukları desenler ve çeşit çeşit esanslarla sabun hazırlayan öğrenciler keyifli vakit geçirdiler. 

08.04.2019 202  İlk Orta

Bursa Barosu na Anlamlı Ziyaret

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri Bursa Barosu nda Başkan Altun dan avukatlık mesleğini dinledi.

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Baro Başkanı Av. Gürkan Altun ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamlarında ziyaret etti. Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun un şahsında tüm avukatların gününü kutlayan öğrenciler, avukatlık mesleği ile ilgili merak ettikleri soruları sormayı ihmal etmedi. Öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Altun ve yönetim kurulu üyeleri, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine avukat cübbesi giydirip, avukatlık yemini ettirdiler. Baro Başkanına çiçek takdim eden öğrenciler, kendilerine verilen hediyelerle mutlu oldu. 

07.04.2019 203  Ana İlk Orta Lise

TEKFEST Bilim Festivali Korupark ta

Korupark’ta minikler hem eğlendi hem yeteneklerini keşfetti.

Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek için yola çıkan Özel Teknoloji Fen Okulları ve Korupark işbirliği ile düzenlenen Tekfest Bilim Şenliği bu hafta sonu Korupark AVM’de gerçekleştirildi. 14:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşen atölye çalışmalarında birbirinden farklı etkinliklerle yeteneklerini keşfetme imkanı bulan ziyaretçiler, eğlenceli etkinliklerle becerilerini pratiğe dökme fırsatı yakaladı. “English for Fun” ve “Ahşap Boyama” Atölyeleri ile eğlenceli vakit geçiren anaokulu öğrencileri, küçülen kağıt etkinliği ile birbirinden güzel kolye ve bileklik yaptılar. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için oluşturulan fen deneyleri ve bilişim atölyelerine gösterilen yoğun ilgi, yeni şeyler öğrenmeye doymayan geleceğin bilim insanlarını ağırladı.

Eğitmenlerin gözetiminde gerçekleşen atölyelerde, ailesiyle beraber robotlarla futbol maçı yapan çocuklar, robotları ustalıkla yöneterek, maçın kazananı olmak için yarıştı. Kağıt devre etkinliği ile organlarımızı ışıklandıran öğrenciler, Onshape programı ile tasarımlarını 3D yazıcı ile ürün haline dönüştürmeyi ihmal etmedi.

Eğitmenlerin gözetiminde gerçekleşen fen deneyleri etkinliklerinde seçtikleri sabun kalıpları ile kendi sabunlarını yapan öğrenciler, el kremi yaparak ailelerine hediye etmeyi unutmadı.  

Bilim Şenliğinin renkli dünyasının çocuklara sunulduğu eğlence dolu Tekfest, katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

06.04.2019 204  Ana İlk Orta Lise

2.Kanguru Matematik Sempozyumu

Özel Teknoloji Fen Okulları Bursa dan davet edilen tek okul olarak, 2.Kanguru Matematik Sempozyumu ndaydı.

6-7 Nisan tarihlerinde İzmir Şirince Nesin Matematik Köyünde gerçekleşen 2.Kanguru Matematik Sempozyumu renkli görüntülere sahne oldu. Açılış konuşmalarını Prof.Dr Ali Nesin, Prof.Dr. İrfan Erdoğan, Prof.Dr. Meike Akveld, Prof.Dr. Michael Lambrou yaptığı sempozyumda, geçmişten geleceğe matematik ve eğitimi, matematik eğitiminde yeni yaklaşımlar konuları ele alındı. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Yusuf Avcı nın üstlendiği sempozyumda, öğretim üyelerinin eşliğinde matematik, materyal ve modelleme geliştirme alanlarında atölye ve sunum çalışmaları yapıldı. 

Bursa dan davet edilen tek öğretmen olarak, "Matematik Eğitiminde Oyunlaştırma" konulu sunumunu 2 oturumla gerçekleştiren öğretmenimiz Nurşen Kaya yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

06.04.2019 134  Ana İlk Orta Lise

10.Ulusal Piyano Günleri

Bu sene 10’uncusu düzenlenen Bursa Ulusal Piyano Günleri’nde Teknoloji Fen öğrencileri Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde sahneye çıktı. 

Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile Dünya Müzik Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen 10.Ulusal Piyano Günleri’ne katılan Teknoloji Fen öğrencileri, performansları ile dinleyenleri büyülediler.

Piyano eğitimi alan 5-17 yaş arasındaki yüzlerce öğrencinin katıldığı organizasyonda 13 Teknoloji Fenli öğrenci sahne alarak yeteneklerini sergiledi. Müzik öğretmenleri Deniz Kılıç’ın hazır bulunduğu Piyano Günleri’nde performanslarını sergileyen öğrenciler dinleyenlerden büyük alkış aldı. Etkinlik sonunda teşekkür belgesi ve madalya ile ödüllendirilen öğrenciler, velilerine de keyif dolu bir gece yaşattı.

Katılımın büyük olduğu etkinlikte, öğrencilerimiz dinleyicilere ve ailelerine, heyecanla sahnede piyano eserlerini çalmaktan büyük keyif aldı. Öğrencilerimizi gönülden kutluyor, başarılarından dolayı gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini ve yeteneklerini keşfettiği nice sanatla ve müzikle dolu günler diliyoruz.

Ana Sayfa