Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

22.11.2017 93  İlk Orta Slayt

Dişlerimle Yerim, Dişlerimle Gülerim

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı haftası nedeniyle Bursa Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Sevinç Abadan ı ağırladı. Ağız ve diş sağlığını önemine dikkat çekmek adına verilen seminerde, ağız ve diş sağlığının birçok hastalıkla dolaylı da olsa ilişkili olduğuna dikkat çekildi. “ Ağız ve diş sağlığında öncelikler nelerdir? Diş hastalıklarından korunmak için neler yapılmalıdır?” konularında öğrencilerimizi bilgilendiren diş hekimi Sevinç Abadan “Günde en az 2 kere dişlerimizi fırçalamamız gerektiğini ifade ederken, asitli içeceklerden uzak durmamızın sağlığımız açısından faydalı olduğunu” dile getirdi.

21.11.2017 92  Ana Slayt

Anaokulu nda Yürüyen Renkler (5.Yaş)

Özel Teknoloji Fen Anaokulu 5.yaş öğrencileri Yürüyen Renkler deneyinde eğlence dolu dakikalar yaşadılar. Ana renklerin karışımından oluşan ara renkleri gözlem yaparak ve renkleri tahmin ederek keyifle öğrenen 5.yaş öğrencilerimiz, farklı renklerin oluşabileceğini meraklı bakışlarla gözlemledi.

21.11.2017 75  Orta Slayt

Küf Mantarlarına Neler Oluyor?

Özel Teknoloji Fen Okulları 5.sınıf öğrencilerimiz, 1 hafta öncesinden hazırlayıp beklettikleri kirli su ve nemli ortamda bekletilen ekmek parçasına neler olduğunu meraklı bakışlar altında incelediler. Günlük hayatta iç içe yaşadığımız tek hücreli canlıları ve küf mantarlarını kendi hazırladıkları preparatlarla inceleyen Teknoloji Fen öğrencileri yaşayarak öğrenmenin ne kadar kalıcı olduğunu bir kez daha deneyimlediler.

21.11.2017 74  Orta Slayt

Yap-Boz Oyunu ile Dünya Şekilleniyor

Teknoloji Fen Okulları 6.sınıf öğrencileri, ülkeler ve kıtalar konusu kapsamında oluşturdukları Yap-Boz oyunu ile oyun modelli öğrenmenin keyfine vardılar. Kendilerinin oluşturdukları kıtalar ve gemiler ile, dünya üzerinde hangi kıtanın nerede olduğunu öğrenmeye yönelik oyun oynayan Teknoloji Fen öğrencileri, yaparak - yaşayarak öğrenmenin ne kadar etkili olduğunu gözler önüne serdiler.

20.11.2017 64  Orta Slayt

Fen Bilimleri Dersi Mutfak Atölyesinde İşlenirse..

Özel Teknoloji Fen Okulları 8.sınıf öğrencileri, fen bilimleri dersinde öğrendiklerini mutfak atölyesinde öğrenmenin keyfine vardılar. Mutfak atölyesinin bugünkü menüsünde fırında patates ve sufle yer aldı. Kullandıkları bıçağın bir kama ve kaldıraç örneği olduğunu, çırpıcı ile yapılan işin süresinin değişebileceğini deneyimleyerek uygulama imkanı bulan öğrencilerimiz, kendi hazırladıkları yemekleri afiyetle yediler.

17.11.2017 73  Orta Slayt

Online Sistemde Vocabulary Exam...

Özel Teknoloji Fen Okulları 8.sınıf öğrencilerimiz, İngilizce dersinde öğrendiklerini pekiştirmek adına "Vocabulary" sınavı oldular. Online ortamda gerçekleştirilen sınav sonrası doğru ve yanlışlarını online olarak inceleyebilen öğrencilerimiz teknolojinin her imkanından yararlanmanın farkındalığını yaşıyorlar.

17.11.2017 72  Ana İlk Orta Lise Slayt

Eğitim Teknolojileri Zirvesindeyiz...

17 -18 Kasım tarihlerinde, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü önderliğinde, Ankara da düzenlenen "Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017” deyiz.

17.11.2017 70  Ana Slayt

Haftanın Öğrencisini Tanıyoruz...(13-18 Kasım)

Özel Teknoloji Fen Okulları Anaokulu nda "Kendimi Tanıtıyorum" etkinlikleri başladı. Arkadaşlarına kendini ve ailesini tanıtan öğrencilerimizin, özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak,sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz.

17.11.2017 33  Ana Slayt

Hayvanları Tanıyoruz; "Uğur böceği"

Özel Teknoloji Fen Okulları Anaokulu öğrencileri her hafta farklı bir hayvanı tanıyor. "Hayvanları Tanıyalım" etkinliğinde bu hafta uğur böceğini tanıyan öğrencilerimiz, dikkat edilmesi gereken durumlara odaklanma, varlıkları gözlemleme, sesleri ayırt etme gelişimleri ile benzer sesleri çıkartarak oyun oynadılar. Kendi elleriyle mutfak atölyesinde pişirdikleri Uğur böceği kurabiyelerini afiyetle yiyen öğrencilerimiz, keyifli dakikalar yaşadılar.

17.11.2017 32  Ana Slayt

"Benim de Haklarım Var" Sergimiz Endülüs Park AVM'de...

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü sebebiyle farklı karma teknikler kullanarak yaptıkları çalışmaları, düzenledikleri sergiyle beğeniye sunan Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, veli ve öğretmenlerinden tam not aldı. 1924 tarihli, Cenevre Çocuk Hakları Bildirisi'nde ve 20 Kasım 1959 tarihinde Birleşmiş Milletler Teşkilatı Genel Kurulunca kabul edilen Çocuk Hakları Bildirisi'nden esinlenerek gerçekleştirilen karma çalışmalarıyla Endülüs Park AVM'de beğeni toplayan Teknoloji Fen öğrencileri, özel bir ilgiye gereksinimi olan çocukların bulunduğu bilincinde olduklarının farkındalığını oluşturmak için "Benim de Haklarım Var" sloganı ile haklarını savundular. Anaokulu öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüşte Bursalılara Çocuk Hakları Bildirisi dağıtan öğrencilerimiz, haklarından oluşan pankartlarını coşkuyla taşıdılar. "Benim de Haklarım Var" sergisi 17-22 Kasım tarihleri arasında Endülüs Park AVM'de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Drive