Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

04.05.2019 83  Ana

Minikler Geleceğe "Merhaba" Dedi

Özel Teknoloji Fen Anaokulu 6 yaş hazırlık grubu ve 5 yaş öğrencilerinin yılsonu gösterileri velilerden büyük alkış aldı. Yaşlarından ve boylarından büyük işler başaran öğrenciler bunu velileri ile paylaşmanın sevincini paylaştılar. Hazırlamış oldukları birbirinden güzel etkinlikleri, kusursuzca sunmanın haklı gururunu yaşadılar. Tüm grupların katıldığı Türkçe-İngilizce şarkılardan oluşan koro gösterisinin ardından “Bir Yıla Neler Sığdırdık” slayt gösterisi ile yıl içinde ne kadar da çok şeye imza attıklarının göstergesi ve ailelerinin yapılan etkinliklere tanıklık etmesine olanak sağlar nitelikteydi. Öğrencilerin dans ve halk gösterileri izleyenlerden tam not aldı. Hazırladıkları jimnastik gösterileri ile velilerin büyük beğenisini kazanan anaokulu öğrencilerinin çalışmalarının sergilendiği ritim korosuna veliler alkışlarıyla eşlik etti. Anaokulundan mezun olmanın buruk sevinci, ilkokula başlayacak olmanın heyecanını yaşayan öğrencilere, Okul Müdürü Müge Düşmez ve anaokulu öğretmenleri, TEMA Vakfı’ndan öğrenciler adına dikilen fidan bağışı sertifikasını verdiler. Gösteri sonrası öğrencileriyle birlikte sahneyi paylaşan Okul Müdürü Müge Düşmez, “minik öğrencilerimizin hazırladığı etkinlikler adeta göz kamaştırdı. Çocuklarımızı bu sahnede kendinden emin duruşları ile görmek gurur verdi. Yeni nesiller yetiştiren öğretmenlerimize ve personelimize teşekkür ederiz. Çocuklarımızı bugünlerin de yalnız bırakmayan siz velilerimize de onların adına teşekkür ediyorum.” dedi.

02.05.2019 84  İlk

Nisan Ayı "Curious Readers" Rozet Kazananları

2-3-4.sınıflarımızda başlatılan Curious Readers (Meraklı Okuyucular) projesi kapsamında okuma konusunda en büyük azmi ve istikrarı sağlayan öğrencilerimize Nisan ayı Curious Readers rozetlerini taktık.

30.04.2019 85  Ana İlk Orta Lise

Öğrencilerimiz Hyundai Assan Fabrikasında

Özel Teknoloji Fen Okulları Robotik ve Ardunio Kulübü öğrencileri İzmit’te bulunan Hyundai Assan Fabrikasına teknik gezi gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizin Hyundai Assan Fabrikasına gerçekleştirdikleri teknik gezi ile; otomobil üretim süreçlerini yerinde gözlemleme fırsatı buldular. Aynı zamanda öğrendikleri teorik ve pratik bilgilerinin üretim süreçlerinde nasıl kullanıldığını yerinde görme şansı elde ettiler. Hyundai Fabrikası Halkla İlişkiler Uzmanı Damla Baba ve Yılmaz Dağlı ile birlikte diğer ekip çalışanları tarafından gerçekleştirilen fabrika bilgilendirme sunumu ile fabrikada uygulanan güvenlik önlemleri hakkında bilgilendirme sağlandı. Türk ve Kore halkının geçmişten bugünümüze gelen dostluğu ile ilgili kısa bir filmden sonra fabrika gezisi gerçekleştirildi. Toplam 1 milyon m2’lik alan üzerine kurulu, Hyundai Motor Company’nin deniz aşırı ülkelerde kurduğu ilk üretim tesisi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikasının, 2019 itibariyle yıllık maksimum 230 bin araç üretim kapasitesine sahip olduğunun anlatıldığı gezide press bölümünü geçip body kısmına geldiğimizde ise Güney Kore firması olmasının farkı rahatça görülüyordu. Son teknoloji robotlar ve fabrikadaki düzen öğrencilerimizin beklentisinin çok üstündeydi. Montaj kısmında i10 ve i20’nin üretim aşamasını yerinde gözlemlemeye fırsatı bulan öğrencilerimiz, bir otomobilin tüm aşamalardan geçerek 4 saatte üretildiğini ve her 107 saniye de üretimden bir araba çıkarılmasını büyük bir heyecan içinde dinlediler. Gezi sonrasında öğrencilerimizin sorularını yanıtlayan Hyundai Assan Fabrikasının güler yüzlü çalışanları, günün anısına hatıra olarak öğrencilerimize hediyeler dağıttı.

29.04.2019 196  Ana İlk Orta Lise

Dünya Dans Günü’nde Anadolu’ya Yolculuk...

Okulumuz 2-3-4-5 ve 6.sınıf öğrencilerinden oluşan Özel Teknoljoi Fen Halk Oyunları Topluluğu dans derslerinde ve etkinlik saatlerinde öğrendikleri Tokat, Antalya, Bitlis ve İzmir yörelerinin danslarını başarı ile sergilediler. Toplam 182 öğrencimizin yer aldığı gösteri, velilerimizin büyük beğenisini kazandı. Kendini ifade etme ve özgüven kazanımı açısından da çocuklar için çok önemli olan bu etkinlikte yer alan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz.

25.04.2019 86  İlk

A Dreamy Morning

3.sınıf öğrencilerimiz yılsonu İngilizce gösterilerine heyecanla hazırlandı. “A Dreamy Morning” oyununu sahneye taşıyan minik oyuncularımız, velilerimize İngilizce dilinde bir gösteri sundu. Öğrencilerimiz sahnede olmanın ve İngilizce konuşmanın heyecanı ile göz dolduran performans sergilediler. İngilizce şarkılar seslendiren koronun ardından tiyatro oyunlarını sergilemek için sahneye çıkan öğrencilerimiz, izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu. Hem sahne performansları hem de söyledikleri şarkılarla göz kamaştıran 3.sınıflarımız, izleyenlerden büyük alkış aldı.

24.04.2019 88  İlk

Cookie Land

2.sınıf öğrencilerimiz yılsonu İngilizce gösterilerine heyecanla hazırlandı. “Cookie Land ” oyununu sahneye taşıyan minik oyuncularımız, velilerimize İngilizce dilinde bir gösteri sundu. Öğrencilerimiz sahnede olmanın ve İngilizce konuşmanın heyecanı ile göz dolduran performans sergilediler. İngilizce şarkılar seslendiren koronun ardından tiyatro oyunlarını sergilemek için sahneye çıkan öğrencilerimiz, izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu. Hem sahne performansları hem de söyledikleri şarkılarla göz kamaştıran 2.sınıflarımız, izleyenlerden büyük alkış aldı.

22.04.2019 197  Ana İlk Orta Lise

Bugün Çocuklarımızın Bayramı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından Dünya Çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Teknoloji Fen Okulları’nda büyük bir coşku ve neşe içinde kutlandı.

5.sınıf öğrencimiz Şevval Fenerci’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından ilkokul öğrencilerimizden oluşan koromuz birbirinden güzel şarkılar söyledi. Ortaokul öğrencilerimizin sahnelediği tiyatro oyunu ile eğlenceli vakit geçiren misafirlerimiz, Anaokulu öğrencilerimizin dans gösterileri ile adeta büyülendi.

Halk dansları öğrencilerimizin hazırladığı halk oyunları gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

22.04.2019 89  Ana İlk Orta Lise

Bugün Okulumuzu Çocuklar Yönetti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bir günlüğüne Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Eğitim Koordinatörü ve Müdür koltuğuna öğrenciler oturdu. Dün sabah yapılan törende Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulvahap Atış’ın koltuğuna 6.sınıf öğrencisi Mehmet Fenerci, Eğitim Koordinatörü Orhan Karakoç’un koltuğuna 4.sınıf öğrencisi Yaren Karaman otururken, Okul Müdürü Müge Düşmez’in koltuğuna ise 5.sınıf öğrencisi Edibe Eylül Üzümcü oturdu. Bir günlüğüne Özel Teknoloji Fen Okullarının yönetimini devralan öğrencileri makam odalarında okul arkadaşlarıda ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Yapılan tören sonrası koltuğunu bir günlüğüne öğrencisine bırakan Okul Müdürü Müge Düşmez, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bugün öğrencilerimize koltuklarımızı bıraktık ve okulun bir günlük yönetimi onlarda onlar ne isterlerse olacak” diyerek tüm öğrencilerinin bayramını en içten dilekleriyle kutladı.

18.04.2019 90  Ana

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak, sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencilerimiz Yağmur Ege Dolu ve ailesi kuş yuvası yaptılar. Baharın gelmesiyle kuşlara rengarenk yuva yapan öğrenciler, kuşların yumurtalarını bırakabilecekleri huzurlu bir yuva sağlamanın mutluluğu ile keyif dolu vakit geçirdi.

15.04.2019 96  Orta

The Tale of the Gingerbread Man

5. sınıf öğrencilerimiz yılsonu İngilizce gösterilerine heyecanla hazırlandı. “The Tale of the Gingerbread Man” oyununu sahneye taşıyan minik oyuncularımız, velilerimize İngilizce dilinde bir gösteri sundu. Öğrencilerimiz sahnede olmanın ve İngilizce konuşmanın heyecanı ile göz dolduran performans sergilediler. İngilizce şarkılar seslendiren koronun ardından tiyatro oyunlarını sergilemek için sahneye çıkan öğrencilerimiz, izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu. Hem sahne performansları hem de söyledikleri şarkılarla göz kamaştıran 5.sınıflarımız, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Ana Sayfa