Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

04.12.2017 114  Orta Slayt

En Merak Ettiğimiz Canlı

Teknoloji Fen Ortaokulu öğrencileri, "Canlıları Tanıyalım" ünitesinin tamamlanmasının ardından, merak ettikleri hayvan türleri ilgili olarak sınıflarında arkadaşlarına sunum hazırladılar. Seçmiş oldukları hayvanı araştırarak, sunum derslerinde anlatan öğrencilerimiz hem kendini ifade etme hem de araştırmacı yönlerini geliştirmektedir.

01.12.2017 113  İlk Slayt

Konumuz; Coğrafi Bölgeler

Teknoloji Fen 4.sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinde bölgeleri ele alıyor. Bölgelerin tarihi, mimarisi, coğrafi özellikleri gibi tüm konuları ele alan öğrencilerimiz, hazırlayıp sundukları sunumlarda bölgenin el sanatları, yöresel yemekleri ve halk dansları gibi özelliklerini de arkadaşlarına aktarmaya devam ediyor.

01.12.2017 112  Ana Slayt

Teknoloji Fen Bilimcileri İş Başında

Teknoloji Fen Anaokulu 6.yaş öğrencileri hazırladıkları "Hava Projesi" le ilgili öğrendikleri çalışmaları sergileme imkanı buldular. Hazırladıkları çalışmaların yer aldığı sergide, 6.sınıf öğrencimiz Ahmet Burak Aykul ile birlikte deney yapan anaokulu öğrencileri, öğrendiklerini uygulamanın verdiği keyif ve merak ile eğlence dolu dakikalar yaşadılar.

29.11.2017 111  Ana İlk Orta Lise Slayt

Nice Mutlu Senelere...

Kasım ayında doğan öğrencilerimizin doğum günleri coşkulu bir şekilde kutlandı. İyi ki doğdunuz Çocuklar!

29.11.2017 110  İlk Orta Slayt

Kasım Ayı Kitap Kurtları..

Kitap okumanın büyülü ve eğlenceli dünyasına dalan öğrencilerimizin, hayal dünyalarını daha da ilerletmek ve kitap sevgisi aşılamak adına yaptığımız okuma etkinlikleri ile onların dünyaya açılan pencerelerini genişletiyoruz. Okumanın verdiği keyif ile aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyen bu ayın kurtları…

27.11.2017 109  Orta Slayt

Mudanya Mütareke Evi nde Sosyal Bilgiler Dersi İşlenirse...

Teknoloji Fen Okulları 8.sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinde işledikleri Mudanya Ateşkes Antlaşması detaylarını gözlemlemek ve dersi yerinde işlemek adına Mudanya Mütareke Evi ni ziyaret ettiler.

27.11.2017 108  Ana İlk Orta Lise Slayt

Takımlar Satranç Turnuvası Hız Kesmiyor

Özel Teknoloji Fen Okullarında her ay düzenlenen Takımlar Satranç Turnuvası hız kesmeden devam ediyor. Sınıf düzeyinde oluşturdukları takımlar ile birbiri ile yarışan öğrencilerimiz, finale kalmak için kıyasıya bir mücadele veriyor. Tekfen Ailesi olarak dört gözle finale kalacak olan öğrencimizi merak ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

25.11.2017 100  Ana İlk Orta Lise Slayt

Öğretmenlerimize Unutulmayacak Kutlama

Özel Teknoloji Fen Okulları Öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir araya geldi. Özel Teknoloji Fen Okulları yönetimi bünyesinde öğretmenlere yapılan sürpriz kutlama ile başlayan Öğretmenler Günü kutlamalarında okul bahçesinde Okul Müdürü’nün yaptığı konuşma esnasında ilk önce gelen tiz sesi herkesi korkuturken, sonrasında “Geleceği, yarınlarımızın gözbebeği gençlerimizi bin bir emekle şekillendiren, onlara bilgiyi sınırsızca sunan öğretmenlerimiz için” diye yapılan konuşmanın ardından ‘Tüm zamanların en büyük yıldızı sizlersiniz’ pankartı asıldı. Kırmızı halı üzerinden yürüyen öğretmenlere gül ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Holiday Inn’de düzenlenen geceye Özel Teknoloji Fen Okulları yöneticileri ve öğretmenleri aileleri ile birlikte katıldı. Yeni öğretmenliğe başlayan bir grup öğretmen ise ettiği yeminle mesleğe ilk adımı atmış oldu. Gecede konuşma yapan Özel Teknoloji Fen Okulları Genel Koordinatörü Orhan Karakoç, “Değerli öğretmenlerimize yaptığımız sürpriz ile onları bir nevi mutlu etmek istedik. İnsanlık tarihinde maddi ölçütü olmayan mesleği bir güne sığdırmak mümkün değil. Aile olarak bu ilk buluşmamız ve öğretmenler günümüz. İlk günden beri eğitimde farklılık getirdiğimizi düşünüyoruz. Herkes bizlerden büyük başarılar bekliyor. Zirvede kalıcı olmak için çok çalışacağız ve kendimiz ile yarışacağız” dedi. Teknoloji Fen öğretmenlerinin oluşturduğu koro güncel ve nostaljik eserleri seslendirerek büyük beğeni topladı. Koronun sonunda Özel Teknoloji Fen Okulları tüm yönetici ve öğretmenleri coşku içinde pastalarını kestiler.

24.11.2017 99  Ana Slayt

Miniklerden Öğretmenlerine "Muffin Cake"

Teknoloji Fen Anaokulu öğrencileri "Haftanın Mutfak" etkinliğinde öğretmenlerine Öğretmenler Günü ne özel "Muffin Cake" yaparak keyif dolu dakikalar yaşadılar. Velimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde hazırlanan malzemeler ile keklerini kendi elleriyle pişiren öğrencilerimiz süsleme sonrasında, öğrencilerimizin özgüven gelişimlerini ve sorumluluklarının bilincinde birey olarak yetiştiğini yüzünde ki tebessümle izleyen velimizle birlikte öğretmenlerine hediye ettiler. Öğretmenleriyle birlikte keklerini afiyetle yiyen öğrencilerimiz, öğretmenlerine unutulmaz bir Öğretmenler Günü yaşattılar.

24.11.2017 94  Ana İlk Orta Lise Slayt

Tekfen Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaret

Özel Teknoloji Fen Öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü nde anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi. Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi nde gününü geçiren Öğretmenlerin Öğretmenler Günü nü kutlayan öğrencilerimiz, öğretmenler ve büyüklerimizle keyifli bir sohbet eşliğinde anlam dolu vakit geçirdiler.