Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

01.12.2018 123  Orta Slayt

8. SINIF TÜRKÇE FİİLİMSİ ETKİNLİĞİ

Oyun oynatmak hayatın içine girmektir. Eğlenerek öğrenmek; öğrencinin katılımcılığının artması, özgüven kazanması, merak duygusunun gelişmesi, takım ruhunun oluşması ve sorumluluk duygusuna sahip olması anlamında çok önemlidir. Bizler de Teknoloji Fen öğretmenleri olarak okulumuzda öğrencilerimize “ fiilimsiler” konusunu daha eğlenceli bir hale getirdik. Oyunumuz zümreler arası işbirliği yaparak gerçekleştirdik.
Etkinliğimizi sınıflar arası yarışma çerçevesinde düzenleyerek öğrencilerimizin hem bilgilerini hem de kondisyonlarını yarıştırdık. Aynı zamanda süreyi iyi değerlendirme yöntemini de öğrenmiş oldular. En önemlisi kazanımlarını “yaparak, yaşayarak ve eğlenerek” öğrendiler.

27.09.2018 106  Ana İlk Orta Lise Slayt

Scratch ile Kodladık, Tinkercad ile 3B Tasarladık

Bilişim Garaj Akademisi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz "Stem Eğitim Programı" kapsamında S4A, Arduino IDE, Small Basic ve Python programlarını kullanan öğretmenlerimiz, 3 gün sürecek eğitim programı kapsamında, Scratch ile Kodlama, Tinkercad ile 3B Tasarım, Use Case, Yarı Kodlama ve Braintec eğitimlerini alacaklar. Aldıkları eğitimleri, matematik ve fen dersleri başta olmak üzere tüm alanlarda uygulayarak, öğrencilerimizin kodlama gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Bilişim Garaj Akademisi eğitmenlerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

05.05.2018 107  İlk Slayt

1.Sınıflar Yıl Sonu Gösterisi

Özel Teknoloji Fen Okulları birinci sınıf öğrencilerinin yılsonu gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Okul kampüsünde yer alan Konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe öğrenci velileri ve öğretmenler katılırken, okuma-yazmayı öğrenen minik öğrencilerin hazırladığı gösteriler büyük ilgi gördü. Okuryazar olmanın heyecanını, hazırladıkları birbirinden güzel etkinliklerle ailelerine sunarak yaşayan öğrencilerin, performansı ise izleyicilerden tam not aldı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte bir konuşma yapan Okul Müdürü Müge Düşmez, “Bu güzel etkinlik için 1.sınıf öğretmenlerimize, eksiksiz katılım sağlayan velilerimize ve bütün okul personelimize çok teşekkür ederiz. Miniklerimizin, eğitim öğretim hayatı boyunca beklentilerine ulaşmalarını temenni ediyorum” dedi.

10.01.2018 98  İlk Slayt

Eğlence Zamanı...

Okulumuz 4-A sınıfı öğrencileri dönem boyunca gerçekleştirdiği kulüp çalışmalarında öğrendiklerini aileleri ile paylaştı. Veli katılımlı etkinlik ile hünerlerini sergileyen öğrencilerimiz ve çocuklarının gelişimine tanık olan velilerimiz keyifli anlar yaşadılar.

29.12.2017 71  Orta Slayt

Kolanyalarımız Kendi Ellerimizle Üretildi

Kimya Endüstrisi konusu dahilinde kendi kolanyalarını üreten 8.sınıf öğrencilerimiz lavanta, limon ve kavun kokulu kolanyaları tüm okul arkadaşlarına ikram ettiler.

08.12.2017 119  Ana İlk Slayt

Bir Hikaye Biter Bir Hikaye Başlar: Benden Bir Tane Daha Olsa

"Bir Hikaye Biter Bir Hikaye Başlar" projesi kapsamında anaokulu öğrencilerimize kitap okuyan Özel Teknoloji Fen 4.sınıf öğrencilerimiz, okuyacakları kitaplar üzerinden farklı teknikler uygulayarak, anaokulu öğrencilerimiz için kitap okumayı eğlenceli hale getiriyorlar. Büyüklerin okuyacakları hikayeleri merak eden Tekfen Anaokulu öğrencilerimiz ile 4.sınıf öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirdiler.

07.12.2017 118  Ana İlk Orta Lise Slayt

Kadın Muhtarımızı Ziyaret Ettik...

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınması günü nedeniyle, Nilüfer İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez’i ziyaret ettiler. 2003 yılında Cumhuriyet Mahallesi kurulacağı zaman, 22 adayın seçime katılması ve ilk 5’in bayanlardan oluşması ile yaşadığı mutluluğu aktaran Mahalle Muhtarı Dilek Tez, “seçimi kazanan bayan muhtarın yanında aza olarak göreve başladığını ve şimdi kendisinin muhtarlık görevini devam ettirdiğini” iletti. Türkiye Muhtarlar Kadın Kolları Başkanı olan Dilek Tez, 675 kadın muhtarın başkanı olmasının kendine verdiği yükümlülükleri ve sorumlulukların farkında olduğunu dile getirirken, birlik ve beraberlik içinde çalıştıkları azaları ile Cumhuriyet Mahallesini en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade etti. Tekfenli öğrencilerden gelen sorulara içtenlikle cevap veren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez, inandıktan sonra kadınların başaramayacağı hiçbir şey olmadığını ifade etti.

04.12.2017 117  Orta Slayt

Teknoloji Fenli Öğrenciler Oyunlarını Tasarlıyor...

Özel Teknoloji Fen Okulları 6.sınıf öğrencileri kendi Matematik oyunlarını kendileri tasarlıyor. Öğrencilerin problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesi, hızlı ve doğru karar vermesine yardımcı olan Zeka Oyunları dersinde bireysel, takım halinde ve rekabet ortamında çalışma becerilerini ve problem çözmeye yönelik olumlu bir tutum geliştirmeleri amaçlanıyor.

04.12.2017 116  Ana İlk Orta Lise Slayt

"Teknoloji Fen Şehirleri" Hızla İnşa Ediliyor..

Düşünme Becerileri Kulübünde hayal dünyalarını geliştiren Tekfenli öğrenciler, kendi yaşamak istedikleri şehri inşa ederken keyifli dakikalar yaşadılar.

04.12.2017 115  Orta Slayt

Science Expo Tanıtım Toplantısı

Özel Teknoloji Fen Öğrenciler, bu yıl 7.düzenlenecek olan Bursa Bilim Şenliği "Science Expo" tanıtım toplantısına katıldılar. "Geleceğin Teknolojileri" ana konsepti ile gerçekleştirilecek olan Bilim Şenliği ile ilgili olaraK BTM Organizasyon Sorumlusu Konuray Aydıner ile neler yapabilecekleri konusunda fikir alışverişinden bulunan öğrencilerimiz, BTM içindeki düzenekleri deneyimle imkanı buldular.