Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

31.05.2019 7  İlk Orta

Haflinger'de Eğlence Dorukta

Teknoloji Fen Okulları 3.ve 4.sınıf öğrencileri yıl sonu yorgunluğunu birlikte atmak için düzenlenen piknikte, güneşli bir günde arkadaşları ile keyifli vakit geçirdi. Haflinger At Çiftliği'nde özlemle bekledikleri güneşli havanın tadını çıkaran öğrenciler, ata binerek eğlence dolu anlar yaşadılar. Başarılı ve keyifli bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadığımız bu günlerde, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle geçirdikleri eğlenceli bir günün ardından dönemin tüm yorgunluğunu üstlerinden attıklarını hisseden öğrencilerimiz, mangal ziyafetinin ardından çeşitli oyunlarla zaman geçirdiler.

30.05.2019 51  Ana

Anaokulu Öğrencileri Haflinger At Çiftliği nde

Teknoloji Fen Anaokulu öğrencileri, Haflinger At Çiftliği nde düzenlenen piknikte eğlenceli vakit geçirdi. Yılsonu yorgunluğunu atmak için düzenlenen piknikte arkadaşlarıyla keyifli vakit geçiren miniklerimiz ata binerek eğlence dolu anlar yaşadılar. Kendileri için özel olarak hazırlanan yemekleri afiyetle yiyen öğrencilerimiz öğretmenlerinin eşliğinde birbirinden eğlenceli oyunlar oynayarak güneşli havanın tadını çıkardılar.

29.05.2019 53  Ana

Çok Sesli Ritim Grubu

6 yaş öğrencilerimiz havanın güzelliğini fırsat bilerek müzik dersini okul bahçesinde yaptılar. Boomwhackers, marakas, zil, ksilafon, stick, kastanyet ve tic-tac block enstrümanlarımız ile farklı ritimler oluşturan öğrencilerimiz çok sesli ritim grubu oluşturarak eğlenceli vakit geçirdiler.

29.05.2019 52  İlk

Mayıs Ayı "Curious Readers" Rozet Kazananları

2-3-4. sınıflarımızda başlatılan Curious Readers (Meraklı Okuyucular) projesi kapsamında okuma konusunda en büyük azmi ve istikrarı sağlayan öğrencilerimize Mayıs ayı Curious Readers rozetlerini taktık.

25.05.2019 61  Ana

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak, sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencilerimiz Ali Eymen Dolaşan ve ailesi öğrencilerle beraber külahta kek yaptılar. Hazırladıkları kekleri diledikleri gibi süsleyen öğrencilerimiz etkinlik sonrası bahçede eğlenceli vakit geçirerek, afiyetle keklerini yediler.

24.05.2019 55  Ana İlk Orta Lise

Eko Okullar Çevre Şenliği

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından Bursa da 11.kez düzenlenen Eko Okullar Çevre Şenliği Botanik Park’ta öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Sürdürülebilir bir Dünya için Eko-Okul öğrencileri tarafından çevreye duyarlı, dikkat çekici ve bilgilendirici etkinliklerin yapıldığı Eko Okullar Çevre Şenliği, çocuklarının hep bir ağızdan "Çevre dostu arkadaşlarımızca ve çevremizi koruyan herkese çok teşekkür ederiz" sözleriyle başladı. Minik çevrecilerin keyifli bir gün geçirdiği şenlik, okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için gerçekleştirildi.

24.05.2019 54  Orta

Nutuk Bilgi Yarışması

Bir milletin yazdığı en büyük destanın, bir ulusun kurtuluş mücadelesinin, bağımsızlığını kaybetmektense ölmeyi tercih edecek insanların hikâyesinin baş aktörünün ağzından anlatımı... Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün, bir aile tarafından yıllarca egemenlik hakkı kullanılmış, akıldan, bilimden ve medeniyetten geri bırakılmış, vatanı ve bağımsızlığı dış düşmanlara satılmış, başkenti işgal edilmiş bir halkın bu dar ağacından kurtulup Türkiye Cumhuriyeti ni kurduğu yıllarda yaşananları anlattığı, sonunda da Türk gençlerine seslendiği Türkiye Büyük Millet Meclisi ndeki konuşması... 8.sınıf öğrencilerimiz arasında düzenlediğimiz "Nutuk" yarışmasıyla yıl boyunca öğrendiğimiz konuları eğlenceli bir rekabetle pekiştirip hem de Atatürk ün eşsiz eseriyle bağdaştırma imkanı bulduk. Bu kıyasıya rekabette heyecan zirveye ulaştı. Bonus sorularına rağmen eşitlik bozulmadı ve LGS T ve LGS K sınıflarımız şampiyonluğu paylaştılar.

23.05.2019 57  Ana İlk Orta Lise

Okul Her Yerde, Okul Dışarıda

Çocukların açık havada oynayarak ve deneyimleyerek geçirdikleri zamanın giderek azaldığına dikkat çekmek için dünya çapında düzenlenen Okul Dışarıda Günü Türkiye de bu yıl 2 nci kez kutlandı. Türkiye de Aktif Yaşam Derneği nin hayata geçirdiği Okul Dışarıda Günü, bugün dünya ile birlikte Türkiye de de gerçekleştirildi. Açık havada oyunla ve keşfederek öğrenmenin önemine dikkat çekmek için düzenlenen Okul Dışarıda Günü okulumuzda saat 10:00’da geleneksel çocuk oyunlarından "Yağ satarım bal satarım" oyunu ile başladı. Bu yıl aktivite ve oyun içerikleri dışında ilk kez çevre bilinci, geri dönüşüm ve yeniden kullanım başlıklarının yer aldığı Okul Dışarıda Günü’nde etkinliklerini okul dışarısına taşıyan öğrencilerimiz keyifli bir gün geçirdiler.

23.05.2019 56  İlk

Bilimle İç İçe Bir Gün

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ne giden 4. sınıf öğrencilerimiz merkezde bulunan eğitici ve eğlenceli deney stantlarını gezerek sesten ışığa, rüzgar ve su enerjisinden aynaların oyununa kadar birçok alanı gözlemleyip denediler. Bilgilerini tazeleyen öğrencilerimiz, okul dışarıda gününde bilimle iç içe güzel bir gün daha geçirdiler.

22.05.2019 58  Ana

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak,sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencimiz Elif Yaşa ve ailesi öğrencilerle beraber çiçek ektiler. Çiçekleri ekmeden önce saksılarını renklendiren öğrenciler, bitkilerin büyümesi için nelerin önemli olduğunu konuşarak çiçeklerini ilk can suyunu verdiler.

Ana Sayfa