Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

18.03.2019 105  Ana İlk Orta Lise Slayt

Çanakkale Geçilmez!

Özel Teknoloji Fen Okulları olarak 18 Mart 2019Pazartesi günü tarihimizin en büyük başarılarından biri olan Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümünde şehitlerimizi andık. Törenimiz bu asil mücadelenin önderi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Milletimizin en hüzünlü zaferini öğrencilerimizden Selen Özdilek in sunumuyla dinledik. Savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin azmi, cesareti ve bağımsızlık tutkusuyla “Çanakkale geçilmez!” diye tarihe yazdığı varoluş öyküsünü, öğrencilerimizin hazırladığı “ÇANAKKALE” adlı filmde izledik. Anadolu tarihinin kaderini değiştiren, yaşamak hakkına şerefi ile ulaşan bir milleti kahramanlaştıran bir zaferi, bir daha dönmemek üzere gidenleri, tarihin en şerefli, en gerçek kahramanlarını andığımız törenimiz müzik kulübü öğrencilerimizin Çanakkale konulu türküleri söylemesi ile sona erdi.

18.03.2019 104  Ana İlk Orta Lise Slayt

Minikler Satranç Turnuvasında

Özel Teknoloji Fen Okulları yenilikçi eğitiminin yanı sıra, sportif başarılarla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen "Okullar Arası Satranç Turnuvası Minikler Kategorisi " 11-13 Mart’ta Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri nde yapıldı. Son günlerde özellikle öğrenciler arasında çığ gibi artan satranç merakı, düzenlenen turnuvalarla da diri tutulmaya çalışılıyor. Takım turnuvası formatında yapılan ve 3 kategoride düzenlenen turnuvada, Özel Teknoloji Fen Okulları nı en iyi şekilde temsil eden 1-2-3-4.sınıf öğrencilerimizi tebrik ederiz. Başarı belgelerini Satranç öğretmenleri Nurşen Kaya nın elinden alan öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadı. Minikler Kız kategorisinde okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz Elif Baydır, Elif Naz Bayrak, Deniz Mina Kaş, Hatice Lemahmutoğlu, Sudenaz Sakin ve Zeynep Azra Yiğit, Minikler Genel kategorisinde okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz Arda Temel, Berkay Çetin, Demir Kaya, Eren Bolaban, Ömer Üstün ve Tolga Derin Pazarcık ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

14.03.2019 103  Ana İlk Orta Lise Slayt

Teknoloji Fenli Öğrencileri "Hayat Kurtaranları"" Unutmadı...

• Teknoloji Fen öğrencileri 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden doktorları ziyaret ederek kendilerini bu özel günde yalnız bırakmadılar. Medicana Hastanesi ne Doktorum Her Yerde teması kapsamında resim sergisi açan ilkokul öğrencileri, hekim resmederek büyük bir tuvale yansıttılar. Okul Müdür Yardımcısı Gökhan Akıllı ile birlikte Medicana Hastanesi nde Başhekim Uz.Dr. Neşe Tunalı yı, Jimer Hastanesi nde Başhekim Op.Dr. Selim Akgün ü ve Doruk Hastanesi Başhemşiresi Gül hemşire ile doktorları ziyaret ettiler. Başhekimlere özel çalışmaları ile birlikte günün anısına bir de çiçek takdim eden öğrenciler, sağlık çalışanlarınında Tıp Bayramlarını kutladılar. Ziyaretten çok mutlu olduklarını ve çocuklar tarafından hatırlanmanın kendileri için özel bir duygu olduğunu ifade eden doktorlar, öğrencilere teşekkür etti.

14.03.2019 102  Ana İlk Orta Lise Slayt

Konu Basketbol ise Rakip Tanımıyoruz

Bursa ili Okullar Arası Basketbol Küçük Erkekler kategorisinde mücadele eden Teknoloji Fen Basketbol takımı ilk maçında Özlüce Sınav Kolejini 53-45 yenerek 2.maç için moral depoladı. Bugün ise Bursa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen maçta Şahinkaya Okulları ile karşı karşıya gelen basketbol takımımız rakibini 35-26 yenerek grup 1. si oldu. 2 maçta 2 galibiyet alan basketbol takımımızı Eğitim Koordinatörümüz Orhan Karakoç, Okul Müdürümüz Müge Düşmez ve arkadaşları okul kapısında karşılayarak, unutulmaz bir sürpriz yaşattı.

14.03.2019 101  Orta Slayt

"Bir Müsaade Sınavım Var"

Özel Teknoloji Fen 7.sınıf öğrencileri 17.si düzenlenen Bursa Kitap Fuarı na katıldı. İlginin çok yoğun olduğu kitap fuarında, konuşmacı Faruk Öndağ ın "Bir Müsaade Sınavım Var" söyleşisine katılan öğrencilerimiz keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Öğretmenleri ile birlikte fuarı gezen öğrencilerimiz bol bol kitap inceleme ve satın alma fırsatı yakaladı.

16.02.2019 121  Ana İlk Orta Lise Slayt

Teknoloji Fen Okulları EDK2019 da

Yenilikçi eğitimleriyle adından söz ettiren Özel Teknoloji Fen Okulları “Benim Su Roketim” sunumuyla İzmir’de gerçekleşen Eğitimde Değişimler Konferansına katıldı. Dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinden değerli eğitimcilerin konuşma yaptığı, katılımcılara ilham vermek, onlarla eğitimde yenilikleri konuşmak üzere tasarlanan bir öğrenme, paylaşma platformu olan Eğitimde Değişim Konferansları her sene katılımcı sayısını arttırarak, eğitimde yenilikleri paylaşmaya devam ediyor. Eş zamanlı gerçekleştirilen ilham verici oturumlarda öğretmen ve uzmanlar sınıf deneyimlerini, araştırma bulgularını ve eğitim teknolojilerindeki son trendleri paylaşma imkanı buldular. EDK 2019’a Özel Teknolojiler Fen Okulları’nı temsilen katılan Fen Bilgisi ve Teknolojileri öğretmenleri sunumlarını ile göz doldurdu. Su Roketinin ne olduğunu, sisteminin nelerden oluştuğunu ve çalışma prensiplerini meslektaşları ile paylaşan Teknoloji Fen öğretmenleri, projenin öğrencileri üzerinde ki kazanımlarını da açıklamayı ihmal etmedi. Projelerinin başka okullara da ilham olması ile farklı öğrencilere ulaşmasına olanak sağlayabildikleri için mutlu olduklarını belirten Fen Bilgisi öğretmenleri kendilerine her türlü fırsatı sağlayan okul yönetimine teşekkür etti.

17.01.2019 69  Orta Slayt

Sinir Sistemi: Göz, Dil ve Beyin

Teknoloji Fen Okulları 6-7.sınıf öğrencileri, Fen Bilimleri dersinde araştırıyor, öğreniyor ve görüyor. Derste ki konuları laboratuvar ortamında uygulama imkanı bulan öğrencilerimiz sinir sisteminde dil, göz ve beynin yapısını, solunum sisteminde ise akciğer yapısı ve kısımlarını inceleyerek, öğrendiklerini pekiştirme imkanı buluyorlar. Dokunarak öğrenme imkanı ile beyni, gözü, soluk borusunu yakından gören öğrencilerimiz, Laboratuvar ortamında ders görmekten oldukça memnun olduklarını ve uygulama derslerinde öğrenilenlerin, teorik derslerden daha verimli olduğunu bir kez daha göstermiş oldular.

02.01.2019 68  Ana İlk Orta Lise Slayt

İyi ki Doğdunuz Çocuklar...

Ekim ayında doğan öğrencilerimizin doğum günü eğlenceli bir şekilde kutlandı. İyi ki doğdunuz Çocuklar...

02.01.2019 67  Orta Slayt

Yanardağ Patlaması Nasıl Oluyor ?

Yıkıcı Doğa Olayları konusunu ele alan 5.sınıf öğrencilerimiz, yerkabuğu altında bulunan lavların, dışarı püskürmesini gözlemleyebilmek adına Yanardağ Patlaması deneyini gerçekleştirdiler.

02.01.2019 66  Orta Slayt

Doğal Afetlere Karşı Bilinçliyiz...

12 Kasım Afet Eğitimi Günü kapsamında doğal afetlere dikkat çekmek amacı ile Afet Eğitim Merkezi’ne giden 3. ve 4.sınıf öğrencilerimiz, verilen bilgilendirme semineri sonucunda afetlerin doğal olduğunu, kısa zamanda meydana geldiklerini ve insanlar tarafından engellenemediklerini öğrendiler. Türkiye’de ilk ve tek olan Afet Eğitim Merkezini ziyaret etmenin avantajını yaşayan öğrencilerimiz, sırasıyla girdikleri simülasyon eğitimlerinde yaşanabilecek olan doğal afetler karşısında almaları gereken önlemler, oluşabilecek zararlardan korunma yolları konusunda bilinçlendiler. Sarsma simülasyonunda depremi yaşayan öğrencilerimiz deprem esnasında neler yapmaları gerektiğini, fırtına simülasyonunda rüzgara karşı kendilerini nasıl korumaları gerektiğini deneyimlediler. Oluşturulan karbonmonoksit simülasyon odasında zehirlenmelere karşı almamız gereken önlemler öğrencilere aktarılırken, telefon simülasyonunda acil durum numaralarının aranması ve nasıl konuşmamız gerektiği, olayları nasıl aktarmamız gerektiği konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı. Deprem sokağı enkazlarını görerek, doğal afetlerin meydana getirdiği can ve mal kaybına tanık olan öğrencilerimiz doğal afetlere karşı bilinçli bir birey olarak Afet Eğitim Merkezi’nde ayrıldılar.