Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

30.04.2019 85  Ana İlk Orta Lise Slayt

Öğrencilerimiz Hyundai Assan Fabrikasında

Özel Teknoloji Fen Okulları Robotik ve Ardunio Kulübü öğrencileri İzmit’te bulunan Hyundai Assan Fabrikasına teknik gezi gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizin Hyundai Assan Fabrikasına gerçekleştirdikleri teknik gezi ile; otomobil üretim süreçlerini yerinde gözlemleme fırsatı buldular. Aynı zamanda öğrendikleri teorik ve pratik bilgilerinin üretim süreçlerinde nasıl kullanıldığını yerinde görme şansı elde ettiler. Hyundai Fabrikası Halkla İlişkiler Uzmanı Damla Baba ve Yılmaz Dağlı ile birlikte diğer ekip çalışanları tarafından gerçekleştirilen fabrika bilgilendirme sunumu ile fabrikada uygulanan güvenlik önlemleri hakkında bilgilendirme sağlandı. Türk ve Kore halkının geçmişten bugünümüze gelen dostluğu ile ilgili kısa bir filmden sonra fabrika gezisi gerçekleştirildi. Toplam 1 milyon m2’lik alan üzerine kurulu, Hyundai Motor Company’nin deniz aşırı ülkelerde kurduğu ilk üretim tesisi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikasının, 2019 itibariyle yıllık maksimum 230 bin araç üretim kapasitesine sahip olduğunun anlatıldığı gezide press bölümünü geçip body kısmına geldiğimizde ise Güney Kore firması olmasının farkı rahatça görülüyordu. Son teknoloji robotlar ve fabrikadaki düzen öğrencilerimizin beklentisinin çok üstündeydi. Montaj kısmında i10 ve i20’nin üretim aşamasını yerinde gözlemlemeye fırsatı bulan öğrencilerimiz, bir otomobilin tüm aşamalardan geçerek 4 saatte üretildiğini ve her 107 saniye de üretimden bir araba çıkarılmasını büyük bir heyecan içinde dinlediler. Gezi sonrasında öğrencilerimizin sorularını yanıtlayan Hyundai Assan Fabrikasının güler yüzlü çalışanları, günün anısına hatıra olarak öğrencilerimize hediyeler dağıttı.

25.04.2019 86  İlk Slayt

A Dreamy Morning

3.sınıf öğrencilerimiz yılsonu İngilizce gösterilerine heyecanla hazırlandı. “A Dreamy Morning” oyununu sahneye taşıyan minik oyuncularımız, velilerimize İngilizce dilinde bir gösteri sundu. Öğrencilerimiz sahnede olmanın ve İngilizce konuşmanın heyecanı ile göz dolduran performans sergilediler. İngilizce şarkılar seslendiren koronun ardından tiyatro oyunlarını sergilemek için sahneye çıkan öğrencilerimiz, izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu. Hem sahne performansları hem de söyledikleri şarkılarla göz kamaştıran 3.sınıflarımız, izleyenlerden büyük alkış aldı.

24.04.2019 88  İlk Slayt

Cookie Land

2.sınıf öğrencilerimiz yılsonu İngilizce gösterilerine heyecanla hazırlandı. “Cookie Land ” oyununu sahneye taşıyan minik oyuncularımız, velilerimize İngilizce dilinde bir gösteri sundu. Öğrencilerimiz sahnede olmanın ve İngilizce konuşmanın heyecanı ile göz dolduran performans sergilediler. İngilizce şarkılar seslendiren koronun ardından tiyatro oyunlarını sergilemek için sahneye çıkan öğrencilerimiz, izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu. Hem sahne performansları hem de söyledikleri şarkılarla göz kamaştıran 2.sınıflarımız, izleyenlerden büyük alkış aldı.

22.04.2019 89  Ana İlk Orta Lise Slayt

Bugün Okulumuzu Çocuklar Yönetti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bir günlüğüne Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Eğitim Koordinatörü ve Müdür koltuğuna öğrenciler oturdu. Dün sabah yapılan törende Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulvahap Atış’ın koltuğuna 6.sınıf öğrencisi Mehmet Fenerci, Eğitim Koordinatörü Orhan Karakoç’un koltuğuna 4.sınıf öğrencisi Yaren Karaman otururken, Okul Müdürü Müge Düşmez’in koltuğuna ise 5.sınıf öğrencisi Edibe Eylül Üzümcü oturdu. Bir günlüğüne Özel Teknoloji Fen Okullarının yönetimini devralan öğrencileri makam odalarında okul arkadaşlarıda ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Yapılan tören sonrası koltuğunu bir günlüğüne öğrencisine bırakan Okul Müdürü Müge Düşmez, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bugün öğrencilerimize koltuklarımızı bıraktık ve okulun bir günlük yönetimi onlarda onlar ne isterlerse olacak” diyerek tüm öğrencilerinin bayramını en içten dilekleriyle kutladı.

18.04.2019 90  Ana Slayt

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak, sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencilerimiz Yağmur Ege Dolu ve ailesi kuş yuvası yaptılar. Baharın gelmesiyle kuşlara rengarenk yuva yapan öğrenciler, kuşların yumurtalarını bırakabilecekleri huzurlu bir yuva sağlamanın mutluluğu ile keyif dolu vakit geçirdi.

15.04.2019 96  Orta Slayt

The Tale of the Gingerbread Man

5. sınıf öğrencilerimiz yılsonu İngilizce gösterilerine heyecanla hazırlandı. “The Tale of the Gingerbread Man” oyununu sahneye taşıyan minik oyuncularımız, velilerimize İngilizce dilinde bir gösteri sundu. Öğrencilerimiz sahnede olmanın ve İngilizce konuşmanın heyecanı ile göz dolduran performans sergilediler. İngilizce şarkılar seslendiren koronun ardından tiyatro oyunlarını sergilemek için sahneye çıkan öğrencilerimiz, izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu. Hem sahne performansları hem de söyledikleri şarkılarla göz kamaştıran 5.sınıflarımız, izleyenlerden büyük alkış aldı.

15.04.2019 95  Ana Slayt

Haftanın Öğrencisinden Keyifli Kareler

Özel Teknoloji Fen Anaokulu "Sorumluluklarımın Bilincindeyim" etkinliği devam ediyor. Çocuklarımızın özgüven gelişimlerine ve kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayarak, sorumluluklarını yerine getirmenin öğrencilerimizde yarattığını mutluluğu anaokulu öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Ailelerin katılımları ile keyifli hale gelen etkinliğimizde bu hafta öğrencilerimiz Belis Köfüncü ve annesi örüntü ile kolye yaptılar. Renkli kağıtlarla sayı örüntüleri oluşturarak kolyelerini yapan öğrencilerimiz, daha sonra müzik eşliğinde dans ederek eğlenceli vakit geçirdi.

15.04.2019 91  Ana İlk Orta Lise Slayt

Sevinçli ve Gururluyuz...

Nilüfer ilçesi Okullar Arası Basketbol müsabakalarında mücadele eden Teknoloji Fen Basketbol takımı, bugün Bursa Atatürk Spor Salonu’nda Altınşehir Kolejini 59-39 yenerek 3.olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

29.03.2019 120  Ana Slayt

Ormancılık Müzesi Gezisi

Orman haftası etkinlikler kapsamında Özel Teknoloji Fen anaokulu öğrencileri ile Ormancılık Müzesine gezi düzenledik. Haftanın teması dâhilinde çocuklarımızla ağaç çeşitleri, ağaçların canlıların yaşamındaki önemi, ormanların bize faydaları nelerdir? hakkında sohbet ettik. Çember saatinde farklı boyutlarda ki ağaç kütüklerinden yararlanarak, ağaçların kaç yaşında olduklarını inceledik. Müzede birinci bölümde dondurulmuş hayvanlar ve yaşam alanları hakkında bilgi sahibi olduk. Diğer bölümlerde ise ağaçlardan yapılan süs eşyaları, kitaplar, haritalar, farklı boyutlardaki kütükler ve ağaç gövdelerinden yapılmış değişik alanlarda kullanılan malzemeleri inceleme fırsatı yaşadık. Gezi sırasında bize eşlik eden rehberin anlattığı ilginç hikâyeler çok dikkatimizi çekti. Öğrencilerimiz müzenin tüm bölümlerini gezerek eğlenceli vakit geçirdiler.

23.03.2019 97  Ana İlk Orta Lise Slayt

6.Eğitim Teknolojileri Konferansına Yoğun İlgi

İstanbul Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsünde düzenlenen Eğitim Teknolojileri Konferansında 3 sunumla öğretmenlerimizde yer aldı. Teknolojinin eğitim ortamlarına etkili bir araç olarak entegre edilmesi, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin teknolojiyi etkin kullanması; bu hedeflerin ve bu alanda yapılan yatırımların başarıya ulaşması için kritik öneme sahiptir. Öğretmenlerimiz ders içerisinde kullandığı teknoloji ile birleştirmiş oldukları uygulamalarını öğretmenlere, mühendislere, şirket yöneticilerine, üniversite öğrencilerine ETP platformunda yapay zeka, müzik ve teknoloji, onshape atölyesi sunumlarıyla aktardılar. Sunumlar yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti. Yapay zekanın ne olduğu, çalışma mantığı, neden kullanıldığı ve Proglogla diliyle yapay zeka programlama süreçlerini ve dilini, Müzik dersinde kullanılan online ve tablet uygulamalarını, Onshape programı arayüzü, kullanım amacı ve mouse tasarım yarışması içeriği aktarıldı. Eş zamanlı yapılan farklı sunumlarada katılarak farklı uygulamalarda ve yenilikler hakkında bilgi edinen öğretmenlerimiz, deneyimledikleri çalışmaları okulumuzda uygulamak için harekete geçti.