Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

22.07.2019 135  Ana İlk Orta Lise

Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Türkiye Basketbol Federasyonunun 19-21 Temmuz tarihlerinde Ankara Spor Salonunda düzenlediği “Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri” 536 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Okulumuz öğretmenlerinden Ayça Okutan ve Mesut Kökel’in de katılım sağladığı gelişim seminerinde alt yaş kategorilerinde kondisyon çalışmaları, antrenörlük mesleğinde etik değerler ve Oyuncu-Antrenör- Veli ilişkilerinde spor psikolojisinin destekleyeceği noktalar konuları ele alındı. Farklı uygulamalar ve yenilikler hakkında bilgi edinen öğretmenlerimiz, deneyimledikleri çalışmaları yeni eğitim öğretim döneminde uygulamak için şimdiden harekete geçti.

01.07.2019 41  Ana İlk Orta Lise

Tenis Federasyonu okulumuzda...

Türkiye Tenis Federasyonu Bursa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen İl Birinciliği müsabakalarında 10-12 yaş Bursa 1.leri ve 12 yaş Türkiye 1.si, milli takım seçmeleri öncesi hazırlıklarını okulumuzun tesislerinde gerçekleştiriyor. Bu önemli hazırlık sürecinde, spora gönül veren öğrencilerin yanında olan Özel Teknoloji Fen Okulları olarak öğrencilere ve eğitimcilerine başarılar dileriz.

29.06.2019 50  Lise

2019 LGS Sınavı nda Başarı Gösteren Öğrencilerimizi Tebrik Ederiz

2019 LGS Sınavı’nda üstün başarı gösteren öğrencilerimizi ve desteklerini esirgemeyen eğitimcilerimizi tebrik ederiz.

17.06.2019 1  Ana İlk Orta Lise

Seminer Dönemi Tüm Heyecanı ile Başladı

Kuruluşundan günümüze özgüveni tam, kültürel ve akademik donanımı yüksek, her alanda başarılı öğrenciler yetiştirme konusunda azimle yol alan Özel Teknoloji Fen Okullarını'nın seçkin eğitim kadrosu yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına başladı. Özel Teknoloji Fen Okulları öğretmenleri ve yöneticileri yeni eğitim-öğretim yılına düzenlenen bir seminer ile merhaba dediler. Okul içinde gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra öğretmenler okul dışında düzenlenen oryantasyon seminerlerine de katılıyorlar. Yeni eğitim sisteminin getirdiği uygulamaların üzerinde durulduğu Teknoloji Fen Okulları oryantasyon seminerleri planlama, hizmet içi eğitim, eğitim-öğretim alanındaki uygulamaların gözden geçirilmesi, yeni yaklaşımların incelenmesi ve tartışılması konularında idareci ve öğretmenlere uygun ortamlar hazırlamaktadır.

14.06.2019 192  Ana İlk Orta Lise

Karne Heyecanı

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin son gününde karne heyecanı yaşadılar.

Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek için sloganı ile yola çıkan Özel Teknoloji Fen Okulları’nda karneler dağıtıldı. Dönem başından itibaren yaptıkları çalışmaların meyvelerini alan öğrenciler, sevinçlerini arkadaşları ve aileleri ile paylaştılar.

Son ders zilinin çalmasının ardından ilk karnelerine kavuşan anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerini kendileri için özel hazırlanan sürprizlerle eğlence dolu anlar yaşadılar.

Öğrenciler arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü duyarken tatile çıkacak olmanın da mutluluğunu yaşadılar.

14.06.2019 2  Ana İlk Orta

Karne Heyecanı

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin son gününde karne heyecanı yaşadılar. Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek için sloganı ile yola çıkan Özel Teknoloji Fen Okulları’nda karneler dağıtıldı. Dönem başından itibaren yaptıkları çalışmaların meyvelerini alan öğrenciler, sevinçlerini arkadaşları ve aileleri ile paylaştılar. Son ders zilinin çalmasının ardından ilk karnelerine kavuşan anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerini kendileri için özel hazırlanan sürprizlerle eğlence dolu anlar yaşadılar. Öğrenciler arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü duyarken tatile çıkacak olmanın da mutluluğunu yaşadılar.

13.06.2019 79  İlk

İlkokul Öğrencileri Müzik Dinletisi

Özel Teknoloji Fen İlkokulu müzik kulübü öğrencilerimizin hazırlamış olduğu yılsonu müzik dinletisi öğrencilerimizin ve velilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Piyano, gitar, ritim kulübündeki öğrencilerimizin yeteneklerini sergilediği dinleti izleyenlerden büyük alkış aldı. Dinleti sonu sahne alan koro kulübümüz izleyenlere keyif dolu anlar yaşattı.

13.06.2019 4  Ana

Anaokulu Pijama Eğlencesi

Birbirinden sevimli pijamaları ile okula gelen öğrencilerimiz yaptıkları pijama defilesiyle diğer arkadaşlarından büyük alkışlar aldılar. Eğlencede sınır tanımayan öğrencilerimiz yaptıkları yastık savaşında partinin tadını çıkardılar. Uyku perisi dinlenme saatimizde gelerek bizlere masallar okudu. Dans ederek partimizi sonlandırdık.

13.06.2019 3  İlk

İlkokul Öğrencileri Müzik Dinletisi

Özel Teknoloji Fen İlkokulu müzik kulübü öğrencilerimizin hazırlamış olduğu yıl sonu müzik dinletisi öğrencilerimizin ve velilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Piyano, gitar, ritim kulübündeki öğrencilerimizin yeteneklerini sergilediği dinleti izleyenlerden büyük alkış aldı. Dinleti sonu sahne alan koro kulübümüz izleyenlere keyif dolu anlar yaşattı.

11.06.2019 6  Ana İlk Orta

Yıldızlara Yakışır Bir Mezuniyet

Özel Teknoloji Fen Okulları’nda eğitim gören ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan 8. sınıf öğrencileri, Özlüce kampüsünde düzenlenen geleneksel mezuniyet töreniyle liseye yelken açtı. Mezuniyet törenine; Özel Teknoloji Fen Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atış, Özel Teknoloji Fen Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdulvahap Atış ve Ali Osman Atış’ın yanı sıra diğer yöneticiler, okul müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 2. Mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Müge Düşmez öğrencilerine seslenerek, “Neyin iyi neyin kötü olduğunu öğreterek sizleri hayata hazırladık. Her şeyden önce iyi insan olmanız sizlere yetecektir. Bunun yanı sıra, çalışmanın alın teriyle ekmeğinizi kazanmanın en güzel şey olduğunu hiç bir zaman unutmayın. Yaptığınız işi en iyi ve en doğru şekilde yapmaya çalışın” dedi. “Artık ödül zamanı” Öğrencilerin, derslerindeki başarıları kadar hayatta da başarılı olması adına çalıştıklarını hatırlatan Düşmez, “Öğrencilerimizin fen bilgisinde, matematikte olduğu gibi, hayatta da davranış biçiminde de başarılı olsunlar. Biz bunu yapmaya çalıştık. Asıl matematikteki, fendeki rekorları, çocuklarınızın davranışlarıyla süsledik. Bu saatten sonra ödül zamanıdır” dedi. Törene katılanlara seslenen Okul Birincisi Nurseza Tüfek, öğretmenlerine ve okul yöneticilerine teşekkür ettikten sonra, "Gururlu ve bir o kadarda hüzünlü bir şekilde bayrağı bizden sonrakilere teslim ederek okuluma veda ediyorum. Tüm arkadaşlarıma ve bizden sonra yerimize alacak kardeşlerime eğitim hayatında başarılar dilerim" şeklinde konuştu. Öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi. Müzik grubunun sahne aldığı görkemli gecede mezuniyet töreni için hazırlanan pasta öğrenciler, öğretmenler ve yöneticiler tarafından kesildi. Renkli görüntülerin yaşandığı mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini havaya atması ile son buldu.

Ana Sayfa