Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

03.09.2019 195  İlk

1.Sınıflarımız Eğitim Hayatına Merhaba Dedi

Teknoloji Fen Koleji 1.sınıf öğrencileri Eğitim-Öğretim hayatına oryantasyon süreci ile merhaba dedi.

Çocuklarımızın ev ortamından ayrılarak değişik özellikler taşıyan farklı bir ortama geçişleri öğrencilerimiz ve ailelerimiz için uyum süreci gerektirir. Çocuklarımızın okullarına uyum sağlaması ve okul kaygısını gidermek ve öğretmenlerine güven duyum uyum sağlamaları için düzenlenen program kapsamında öğretmenleri ve psikolojik danışmanları eşliğinde drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamlarına ve arkadaşlarına uyum aşamasını ilk günden başarıyla sağlamaya başladılar. 

Yapılan etkinliklerle oldukça keyifli vakit geçiren öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. 

31.08.2019 147  Lise

11.Sınıflar Yeni Döneme Hazır

Teknoloji Fen Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 11.sınıf öğrencileri Sınıf Belirleme Sınavı ile yeni eğitim öğretim dönemine başladı. Oldukça heyecanlı gözüken öğrencilerimize yeni eğitim yılında başarılar dileriz.

29.08.2019 146  Lise

Hızlandırma Programı Değerlendirme Toplantısı

Hızlandırma programımızın 2.haftasının değerlendirme toplantısı için, Ortaöğretim Eğitim Koordinatörü Önder Özdemir ve Lise Okul Müdürü Kadir Bircan öğrencilerimizle bir araya geldi. Okul kuralları ve ders işleyişi hakkında bilgi paylaşımında bulunulan toplantı, öğrencilerin merak ettikleri soruların sorulması ve cevaplanması ile sona erdi. 

29.08.2019 145  Ana

Anaokulu Velilerimiz Öğretmenleriyle Tanıştı

Teknoloji Fen Anaokulunda düzenlenen toplantıda öğrenci velileri 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılışı öncesinde anaokulu eğitim kadrosu ile tanışarak karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Teknoloji Fen Anaokulu Müdürü Müge Düşmez yeni eğitim öğretim yılında uygulanacak eğitim sistemi ve gerçekleştirilecek projelerle ilgili velileri bilgilendirirken soru cevap şeklinde geçen toplantıda velilerin merak ettiği konular hakkında da bilgiler verildi.

Anaokulunda görev yapan tüm sınıf öğretmenleri, Yabancı Dil, Spor, Sanat, Rehberlik alanındaki eğitim kadrosunun yer aldığı toplantıda yeni dönemde uygulanacak eğitim-öğretim programları, sosyal faaliyetler, uyulması gereken okul kuralları konusunda tüm katılan velilerimizi bilgilendirdi.

Teknoloji Fen Okulları olarak öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerinin anaokulundan itibaren ele alınması gerektiğine inanan Okul Müdürü Müge Düşmez, “Özel Teknoloji Fen Anaokulunda hayata geçirdiğimiz eğitim yaklaşımları ve uygulamalar ile öğrencilerimizi bir sonraki eğitim basamağı olan ilköğretim basamağına en doğru şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda çocukların daha bağımsız ve liderlik becerileri ile öne çıkması, sakin ve özgür bir ortamda öğrenmenin gerçekleşmesi ve çocukların bireysel farklılıklarına odaklanmak amacıyla GEMS (Great Explorations in Math and Science) Eğitimi ile çocukların küçük yaşlarda bilim ve deneylere ilgi duymasını sağlıyoruz. 21.yüzyıl çocuklarının eğitimcileri olarak yeni dünya bizden akademik başarıya odaklanmamızı beklese de geleceğin yetişkinlerini yetiştirmek esas odak noktamız. Sosyal ve Duygusal Öğrenme programıyla amacımız öğrencilerimizin empati kurma, şefkat gösterme, akranlarıyla iyi geçinme, zorbalıktan kaçınma, öfke yönetimi, kendini sakinleştirme gibi özelliklerini geliştirmektedir" dedi.

28.08.2019 144  Orta

8.Sınıflarımız Yeni Döneme Hazır

2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde Liselere Geçiş Sınavına girecek olan 8.sınıf öğrencilerimiz çalışmalarına iki hafta önceden başladı. Yoğun bir tempoda konu anlatımı ve soru çözümü yapılan programda öğrencilerimizin başarı dolu bir yıl geçirmesini diliyoruz.

 

27.08.2019 143  Ana

Özlem Bitti, Öğrencilerimize Kavuştuk

Özel Teknoloji Fen Anaokulu, düzenlediğimiz oryantasyon programı ile tüm yaş gruplarıyla yeni eğitim öğretim yılına "merhaba" dedi. Oyunlarla, danslarla ve eğlenceli etkinlikler düzenlediğimiz program süresince öğrencilerimiz okula duydukları sevgi ve güveni pekiştirme imkanı buldu. Öğrencilerimizin yüzündeki gülücükler 9 Eylül Pazartesi günü onların okula koşarak geleceklerinin önemli bir işareti oldu. 

24.08.2019 142  Ana

Tekfenli Minikleri Heyecanla Bekliyoruz

27 Ağustos Salı günü başlayacak anaokulu oryantasyon programı, öğrencilerimizin okula uyum sürecine olumlu katkı sağlayacak şekilde hazırlanmış olup eğlenerek öğrenmenin yanı sıra bireysel ve grup faaliyetlerini içermektedir. Tekfenli miniklere kavuşmak için çalışmalarına tüm hızı ile devam eden öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin geleceği günü sabırsızlıkla bekliyor. 

23.08.2019 141  Ana İlk Orta Lise

Enneagram Mizaç Merkezli Kişilik Modeli

Enneagram kişilik sistemi kendini ve ilişkilerini anlamada kullanışlı bir araçtır. Mizaç tipinizi öğrenmek güçlü yanlarınızı fark etmek ve işlevsel olmayan bazı kalıplarınızı değiştirmek için “Enneagram” öğrenmek pratik bir yol haritası sağlar.
Bu bağlamda, “Enneagram Mizaç Merkezli Kişilik Modeli” eğitimi ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı çalışmalarına devam eden Tekfenli öğretmenler, mizaç tiplerinin temel arayışlarını derinlemesine inceliyorlar.

 

19.08.2019 140  Ana İlk Orta Lise

Yeni Döneme Heyecanla Hazırlanıyoruz

Teknoloji Fen Ailesi olarak yeni eğitim öğretim yılına heyecanla hazırlanıyoruz.

17.08.2019 139  Lise

12.Sınıflar İçin Eğitim Öğretim Başladı

Teknoloji Fen Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri Seviye Belirleme Sınavı ile yeni eğitim öğretim dönemi YKS maratonuna başladı. Oldukça heyecanlı gözüken öğrencilerimize 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde başarılar dileriz.

Ana Sayfa