Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

17.01.2019 69  Orta

Sinir Sistemi: Göz, Dil ve Beyin

Teknoloji Fen Okulları 6-7.sınıf öğrencileri, Fen Bilimleri dersinde araştırıyor, öğreniyor ve görüyor. Derste ki konuları laboratuvar ortamında uygulama imkanı bulan öğrencilerimiz sinir sisteminde dil, göz ve beynin yapısını, solunum sisteminde ise akciğer yapısı ve kısımlarını inceleyerek, öğrendiklerini pekiştirme imkanı buluyorlar. Dokunarak öğrenme imkanı ile beyni, gözü, soluk borusunu yakından gören öğrencilerimiz, Laboratuvar ortamında ders görmekten oldukça memnun olduklarını ve uygulama derslerinde öğrenilenlerin, teorik derslerden daha verimli olduğunu bir kez daha göstermiş oldular.

02.01.2019 68  Ana İlk Orta Lise

İyi ki Doğdunuz Çocuklar...

Ekim ayında doğan öğrencilerimizin doğum günü eğlenceli bir şekilde kutlandı. İyi ki doğdunuz Çocuklar...

02.01.2019 67  Orta

Yanardağ Patlaması Nasıl Oluyor ?

Yıkıcı Doğa Olayları konusunu ele alan 5.sınıf öğrencilerimiz, yerkabuğu altında bulunan lavların, dışarı püskürmesini gözlemleyebilmek adına Yanardağ Patlaması deneyini gerçekleştirdiler.

02.01.2019 66  Orta

Doğal Afetlere Karşı Bilinçliyiz...

12 Kasım Afet Eğitimi Günü kapsamında doğal afetlere dikkat çekmek amacı ile Afet Eğitim Merkezi’ne giden 3. ve 4.sınıf öğrencilerimiz, verilen bilgilendirme semineri sonucunda afetlerin doğal olduğunu, kısa zamanda meydana geldiklerini ve insanlar tarafından engellenemediklerini öğrendiler. Türkiye’de ilk ve tek olan Afet Eğitim Merkezini ziyaret etmenin avantajını yaşayan öğrencilerimiz, sırasıyla girdikleri simülasyon eğitimlerinde yaşanabilecek olan doğal afetler karşısında almaları gereken önlemler, oluşabilecek zararlardan korunma yolları konusunda bilinçlendiler. Sarsma simülasyonunda depremi yaşayan öğrencilerimiz deprem esnasında neler yapmaları gerektiğini, fırtına simülasyonunda rüzgara karşı kendilerini nasıl korumaları gerektiğini deneyimlediler. Oluşturulan karbonmonoksit simülasyon odasında zehirlenmelere karşı almamız gereken önlemler öğrencilere aktarılırken, telefon simülasyonunda acil durum numaralarının aranması ve nasıl konuşmamız gerektiği, olayları nasıl aktarmamız gerektiği konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı. Deprem sokağı enkazlarını görerek, doğal afetlerin meydana getirdiği can ve mal kaybına tanık olan öğrencilerimiz doğal afetlere karşı bilinçli bir birey olarak Afet Eğitim Merkezi’nde ayrıldılar.

01.12.2018 123  Orta

8. SINIF TÜRKÇE FİİLİMSİ ETKİNLİĞİ

Oyun oynatmak hayatın içine girmektir. Eğlenerek öğrenmek; öğrencinin katılımcılığının artması, özgüven kazanması, merak duygusunun gelişmesi, takım ruhunun oluşması ve sorumluluk duygusuna sahip olması anlamında çok önemlidir. Bizler de Teknoloji Fen öğretmenleri olarak okulumuzda öğrencilerimize “ fiilimsiler” konusunu daha eğlenceli bir hale getirdik. Oyunumuzu zümreler arası işbirliği yaparak gerçekleştirdik.
Etkinliğimizi sınıflar arası yarışma çerçevesinde düzenleyerek öğrencilerimizin hem bilgilerini hem de kondisyonlarını yarıştırdık. Aynı zamanda süreyi iyi değerlendirme yöntemini de öğrenmiş oldular. En önemlisi kazanımlarını “yaparak, yaşayarak ve eğlenerek” öğrendiler.

27.09.2018 106  Ana İlk Orta Lise

Scratch ile Kodladık, Tinkercad ile 3B Tasarladık

Bilişim Garaj Akademisi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz "Stem Eğitim Programı" kapsamında S4A, Arduino IDE, Small Basic ve Python programlarını kullanan öğretmenlerimiz, 3 gün sürecek eğitim programı kapsamında, Scratch ile Kodlama, Tinkercad ile 3B Tasarım, Use Case, Yarı Kodlama ve Braintec eğitimlerini alacaklar. Aldıkları eğitimleri, matematik ve fen dersleri başta olmak üzere tüm alanlarda uygulayarak, öğrencilerimizin kodlama gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Bilişim Garaj Akademisi eğitmenlerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

05.05.2018 107  İlk

1.Sınıflar Yıl Sonu Gösterisi

Özel Teknoloji Fen Okulları birinci sınıf öğrencilerinin yılsonu gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Okul kampüsünde yer alan Konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe öğrenci velileri ve öğretmenler katılırken, okuma-yazmayı öğrenen minik öğrencilerin hazırladığı gösteriler büyük ilgi gördü. Okuryazar olmanın heyecanını, hazırladıkları birbirinden güzel etkinliklerle ailelerine sunarak yaşayan öğrencilerin, performansı ise izleyicilerden tam not aldı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte bir konuşma yapan Okul Müdürü Müge Düşmez, “Bu güzel etkinlik için 1.sınıf öğretmenlerimize, eksiksiz katılım sağlayan velilerimize ve bütün okul personelimize çok teşekkür ederiz. Miniklerimizin, eğitim öğretim hayatı boyunca beklentilerine ulaşmalarını temenni ediyorum” dedi.

21.02.2018 216  Ana

Streç Filme Resim Yapılırsa

Özel Teknoloji Fen Anaokulu Meraklı Mucitler sınıfı (5.yaş) sanat çalışmalarını farklı alanlarda deniyor. Hayal güçlerini resim kağıtları yerine streç filme uygulayan Meraklı Mucitler keyifli vakit geçirdiler.

21.02.2018 215  Ana

5.Yaş Satranç Kefi

Özel Teknoloji Fen Anaokulu 5.yaş öğrencileri bahçede satranç oynamanın keyfini çıkardılar. Öğrendikleri hamleleri kalıcı kılmak için satranç turnuvası düzenleyen Meraklı Mucitler, eğlenceli bir vakit geçirdiler.

21.02.2018 214  Ana

Meraklı Mücitler 100 ü Yakalamanın Peşinde

Özel Teknoloji Fen Anaokulu Meraklı Mucitler (5.yaş) sınıfı öğrencileri ritmik saymayı eğlenerek öğrenmek amacı ile oyun oynadılar. En hızlı ve doğru şekilde sayıları sıralayan öğrencilerin kazandığı grupta 10 ar 10 ar sayarak 100 rakamına ulaşan Tekfenli öğrenciler oyun sırasında ritmik sayma şarkısını söyleyerek eğlenmeyi de unutmadılar.

Ana Sayfa