Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları

Etkinlikler

06.11.2017 21  İlk Slayt

Ahşap Atölyemizi Tanıyoruz..

Özel Teknoloji Fen Okulları 1.sınıf öğrencileri, ahşap atölyesinde güvenlik tedbirlerini eğlenceli hale getirdikleri oyunlarla öğreniyorlar.

06.11.2017 20  Ana Slayt

Anaokulu'nda Kızılay Çadırı

Kızılay Haftası kapsamında yaşanan doğal afetleri ve yardım etmenin önemini vurgulamak adına yardım paketleri hazırlayan anaokulu öğrencilerimiz, Kızılay Çadırı'nda oyunu eğlenceli hale getirerek keyifli dakikalar yaşadılar.

06.11.2017 19  Ana İlk Orta Lise Slayt

Teknoloji Fen Olarak İzindeyiz...

Özel Teknoloji Fen Okulları 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerinin "İzindeyiz" sergisi Zafer Plaza Alışveriş Merkezinde açıldı. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinliği kapsamında öğrencilerimizin rölyef tekniği ile gerçekleştirdikleri temsili çelenk çalışmaları gerçeği aratmayacak benzerlikleri ile açılışa katılanlardan büyük ilgi gördü. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin katılımı ile açılışı gerçekleşen sergimiz 12 Kasım tarihine kadar Zafer Plaza Alışveriş Merkezinden izlenime açık olacak.

02.11.2017 18  Ana Slayt

Misi Çocuk Kütüphanesinde Eğlenceli Dakikalar

Misi Çocuk Kütüphanesini ziyaret eden anaokulu öğrencilerimiz, kitapların dünyasına dalarak keyif dolu anlar yaşadılar. "Çikolata Çocuk" kitabını dinleyen öğrencilerimiz kütüphaneden mutlulukla ayrıldılar.

01.11.2017 65  Orta Slayt

Hikaye Haritası ile Sümerler

Özel Teknoloji Fen Okulları 5.sınıf öğrencileri, kültür ve mirasımız kapsamında Sümerler uygarlığını hikaye haritası tekniği ile kağıda çizdiler. Sümerlerin tarihsel geçmişi hakkında bilgi vererek, seçilen bir hikaye üzerinden "hikaye haritası" oluşturan öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadılar.

30.10.2017 17  Orta Slayt

Geleceğin Yazarları Yazı Atölyesinde...

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 2017 Yılın Yazarı Orhan Kemal etkinliği kapsamında Üçevler Kütüphanesi Yazı Atölyesi etkinliğinde eğlenceli dakikalar yaşadılar. Dilbilimci Yazar Hakan Akdoğan eşliğinde anlatı dünyasını inceleyen öğrencilerimiz, anlatılan hikaye ile hayal dünyalarını resme yansıtarak yaratıcılıklarını gözler önüne serdiler. Orhan Kemal'in "Aslan Tomson" kitabını etkinlik öncesi okuyan geleceğin yazarları, eğitimci eşliğinde kitabı betimleyip kendi hikayelerini oluşturdular.

30.10.2017 16  Ana İlk Orta Lise Slayt

Özel Teknoloji Fen Okullarında Cumhuriyet Coşkusu

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, Cumhuriyet'in 94.yılını coşkuyla kutladı. Cumhuriyet Bayramı Haftası kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Satranç Turnuvası, Cumhuriyet Koşusu ve Cumhuriyet Olimpiyatlarında eğlenceli dakikalar yaşayan öğrencilerimiz, Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyeti nasıl kurduğu ile ilgili videoları büyük bir merakla izlediler. Anaokulu öğrencilerimiz tarafından okunan "Cumhuriyet" şiiri izleyicilerden büyük beğeni kazandı. Cumhuriyet Bayramı Haftası kutlamalarında düzenlenen turnuvalarda finale kalanlar, okul müdürümüzün takdimi ile madalyalarını alarak öğrencilerimiz tarafından coşkuyla alkışlandılar.

28.10.2017 15  Orta Slayt

Su Altı Teması ile Robotlarımız Hazır

Özel Teknoloji Fen Okulları Arduino ve Robotik kulübü öğrencilerimiz su altı teması üzerinde çalışarak, "Su Altı Araştırma Aracı (YT)" ve "Çok Amaçlı Modül (ÇAM)" robotlarını tasarladılar.

27.10.2017 14  Orta Slayt

Fen Bilimleri Dersinde Ahşap Atölyesindeyiz...

ÖzelTeknoloji Fen Okulları 7.sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde ahşap atölyesinde keyifli dakikalar geçirdiler. Derste öğrendikleri boşaltım sistemi modelini daha iyi anlayabilmek adına, ahşap atölyesinden yararlanan öğrenciler boşaltım sistemi yapılarını ahşaba yapıştırıp modele uygun keserek öğrendiklerini pekiştirme imkanı buldular.

27.10.2017 13  İlk Slayt

KİTAP KURTLARI

Kitap okumanın büyülü ve eğlenceli dünyasına dalan öğrencilerimizin, hayal dünyalarını daha da ilerletmek ve kitap sevgisi aşılamak adına yaptığımız okuma etkinlikleri ile onların dünyaya açılan pencerelerini genişletiyoruz. Okumanın verdiği keyif ile aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyen bu ayın kurtları…