Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

24.08.2019 142  Ana

Tekfenli Minikleri Heyecanla Bekliyoruz

27 Ağustos Salı günü başlayacak anaokulu oryantasyon programı, öğrencilerimizin okula uyum sürecine olumlu katkı sağlayacak şekilde hazırlanmış olup eğlenerek öğrenmenin yanı sıra bireysel ve grup faaliyetlerini içermektedir. Tekfenli miniklere kavuşmak için çalışmalarına tüm hızı ile devam eden öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin geleceği günü sabırsızlıkla bekliyor. 

23.08.2019 141  Ana İlk Orta Lise

Enneagram Mizaç Merkezli Kişilik Modeli

Enneagram kişilik sistemi kendini ve ilişkilerini anlamada kullanışlı bir araçtır. Mizaç tipinizi öğrenmek güçlü yanlarınızı fark etmek ve işlevsel olmayan bazı kalıplarınızı değiştirmek için “Enneagram” öğrenmek pratik bir yol haritası sağlar.
Bu bağlamda, “Enneagram Mizaç Merkezli Kişilik Modeli” eğitimi ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı çalışmalarına devam eden Tekfenli öğretmenler, mizaç tiplerinin temel arayışlarını derinlemesine inceliyorlar.

 

19.08.2019 140  Ana İlk Orta Lise

Yeni Döneme Heyecanla Hazırlanıyoruz

Teknoloji Fen Ailesi olarak yeni eğitim öğretim yılına heyecanla hazırlanıyoruz.

17.08.2019 139  Lise

12.Sınıflar İçin Eğitim Öğretim Başladı

Teknoloji Fen Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri Seviye Belirleme Sınavı ile yeni eğitim öğretim dönemi YKS maratonuna başladı. Oldukça heyecanlı gözüken öğrencilerimize 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde başarılar dileriz.

22.07.2019 135  Ana İlk Orta Lise

Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Türkiye Basketbol Federasyonunun 19-21 Temmuz tarihlerinde Ankara Spor Salonunda düzenlediği “Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri” 536 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Okulumuz öğretmenlerinden Ayça Okutan ve Mesut Kökel’in de katılım sağladığı gelişim seminerinde alt yaş kategorilerinde kondisyon çalışmaları, antrenörlük mesleğinde etik değerler ve Oyuncu-Antrenör- Veli ilişkilerinde spor psikolojisinin destekleyeceği noktalar konuları ele alındı. Farklı uygulamalar ve yenilikler hakkında bilgi edinen öğretmenlerimiz, deneyimledikleri çalışmaları yeni eğitim öğretim döneminde uygulamak için şimdiden harekete geçti.

01.07.2019 41  Ana İlk Orta Lise

Tenis Federasyonu okulumuzda...

Türkiye Tenis Federasyonu Bursa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen İl Birinciliği müsabakalarında 10-12 yaş Bursa 1.leri ve 12 yaş Türkiye 1.si, milli takım seçmeleri öncesi hazırlıklarını okulumuzun tesislerinde gerçekleştiriyor. Bu önemli hazırlık sürecinde, spora gönül veren öğrencilerin yanında olan Özel Teknoloji Fen Okulları olarak öğrencilere ve eğitimcilerine başarılar dileriz.

29.06.2019 50  Lise

2019 LGS Sınavı nda Başarı Gösteren Öğrencilerimizi Tebrik Ederiz

2019 LGS Sınavı’nda üstün başarı gösteren öğrencilerimizi ve desteklerini esirgemeyen eğitimcilerimizi tebrik ederiz.

17.06.2019 1  Ana İlk Orta Lise

Seminer Dönemi Tüm Heyecanı ile Başladı

Kuruluşundan günümüze özgüveni tam, kültürel ve akademik donanımı yüksek, her alanda başarılı öğrenciler yetiştirme konusunda azimle yol alan Özel Teknoloji Fen Okullarını'nın seçkin eğitim kadrosu yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına başladı. Özel Teknoloji Fen Okulları öğretmenleri ve yöneticileri yeni eğitim-öğretim yılına düzenlenen bir seminer ile merhaba dediler. Okul içinde gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra öğretmenler okul dışında düzenlenen oryantasyon seminerlerine de katılıyorlar. Yeni eğitim sisteminin getirdiği uygulamaların üzerinde durulduğu Teknoloji Fen Okulları oryantasyon seminerleri planlama, hizmet içi eğitim, eğitim-öğretim alanındaki uygulamaların gözden geçirilmesi, yeni yaklaşımların incelenmesi ve tartışılması konularında idareci ve öğretmenlere uygun ortamlar hazırlamaktadır.

14.06.2019 2  Ana İlk Orta

Karne Heyecanı

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin son gününde karne heyecanı yaşadılar. Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek için sloganı ile yola çıkan Özel Teknoloji Fen Okulları’nda karneler dağıtıldı. Dönem başından itibaren yaptıkları çalışmaların meyvelerini alan öğrenciler, sevinçlerini arkadaşları ve aileleri ile paylaştılar. Son ders zilinin çalmasının ardından ilk karnelerine kavuşan anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerini kendileri için özel hazırlanan sürprizlerle eğlence dolu anlar yaşadılar. Öğrenciler arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü duyarken tatile çıkacak olmanın da mutluluğunu yaşadılar.

Ana Sayfa