Özel Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

25.03.2020 2334  Ana İlk Orta Lise

Teknoloji Fen Öğrencileri Uzaktan Eğitimde Buluştu.

Uzaktan eğitimde ilk ders zilinin çalmasıyla evlerinde heyecanla eğitime başlayan öğrencilerin derslere gösterdikleri yoğun katılım eğitimin ara verilmeden devam edildiğinin en büyük göstergesidir.

Anaokulundan liseye kadar tüm ders içeriklerinde öğretim faaliyetlerine kesintisiz devam eden Teknoloji Fen öğrencileri, eğitime ara verilen süre boyunca akademik kadro tarafından hazırlanan ders anlatım videolarına, online sınavlara, soru çözüm videolarına, ve etkinlik dersi videolarına erişmektedirler.

09.03.2020 1334  İlk

Elektriğin Çalışma Prensibi

Özel Teknoloji Fen İlkokulu 3.sınıf öğrencileri, elektriğin çalışma prensibini öğrenmek amacıyla elektronik devre setlerini kullanarak devre şeması oluşturdular. Pürüzlü yüzey üzerine modüler devre elemanlarını yerleştiren öğrencilerimiz, müzik kutusu, hoparlör ve su bazlı anahtarı kullanımı ile doğum günü müziği elde ettiler. 2 farklı anahtarı kullanarak devre kontrol eden 3.sınıf öğrencilerimiz  müzik ve elektrik arasındaki etkileşimi keşfettiler.

04.03.2020 1333  İlk

Draw Your Game

Özel Teknoloji Fen İlkokulu 1 ve 2.sınıf Junior Kodlama kulübümüzde öğrencilerimizin kendi içeriklerini oluşturmalarını, üretici ve üretken olmayı bir davranış haline getirmelerini sağlamak amacıyla Draw Your Game uygulamasını kullandık.

Tablet sınıfımızda öğrencilerimizin ilgi alanları olan oyun ve oyunlaştırmayı kullanarak var olan oyunları oynayarak önce keşfe çıktık sonrasında ise hayal dünyamızın gücüyle kendi oyunlarımızı tasarladık.

 

 

 

 

 

03.03.2020 1332  Orta

Bilim, Teknoloji ve Toplum

Özel Teknoloji Fen Ortaokulu 5,6 ve 7. Sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersinde işledikleri "Bilim, Teknoloji ve Toplum" ünitesi kapsamında gelişen yeni teknolojiler, Nanoteknoloji, Bilim insanları ve bilime hizmet eden Ortaçağ Türk İslam Bilginleri gibi konuları hazırladıkları sunumlar ile eğlenceli bir şekilde arkadaşlarına aktardılar.

02.03.2020 1331  İlk

Kitap Kurtları Oryantiring Yarışması

2 Mart Dünya Kitap Günü kapsamında 4.sınıf öğrencilerimiz düzenledikleri oryantiring etkinliği ile hem kitaplara dikkat çekti hem de krokilerle kitapları bularak içindeki soruları cevapladı. Kendilerine verilen haritadaki yönergeler yardımıyla hedeflerine ulaşmaya çalışan öğrencilerimiz, ulaştıkları hedeflerde okuma ve araştırma yaparak kendilerinden istenen sorulara yanıt aradılar. Araştırma ve öğrenmenin keyfini yaşayan öğrencilerin yarışma azmi gözlerden kaçmadı.

 

02.03.2020 1330  İlk

Meraklı Okuyucular Yıldızlarına Kavuştu

2-3-4. sınıflarımızda başlatılan Curious Readers (Meraklı Okuyucular) projesi kapsamında Şubat ayında okuma konusunda en büyük azmi ve istikrarı sağlayan öğrencilerimizin isimleri yıldızlara yazılarak okulumuz koridorlarını süslerken, öğrencilerimiz takılan Curious Readers rozetlerini gururla taşıyor. 

28.02.2020 1329  Lise

Panorama 1326 Fetih Müzesi

Özel Teknoloji Fen Koleji 9 ve 10.sınıf öğrencileri, Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan ve Bursa’nın fethiyle Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş hikayesinin anlatıldığı "Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi" ni gezdi.

Yaşadığı ülkenin ve şehrin tarihi hakkında kısa bir bilgilendirme filmi izleyen öğrencilerimiz daha sonra dünyanın en büyük panoramik müzesini gezmeye başladı. Müzenin büyüklüğü, resimlerin gerçekliği karşısında etkilenen öğrencilerimiz, orijinal eserler yanında birebir benzeri eşyaların sergilenmiş olmasıyla fetih atmosferini yaşama fırsatı buldu. Fetih Müzesi sonrası Tophane’de bulunan “Gümüşlü Kümbet" i ziyaret eden öğrencilerimiz tarihi gezilerini Tophane Saat Kulesi ile sonlandırdı.

 

28.02.2020 1328  Ana İlk Orta

"Orman" Tiyatro Oyunu

Özel Teknoloji Fen Ortaokulu Sahne ve Performans kulübü öğrencileri, Hikaye Anlatma Günü kapsamında anasınıfı, 1, 2 ve 3.sınıf öğrencilerine "Orman" isimli tiyatro oyununu sundular. Oyunu keyifle izleyen Tekfenli minikler eğlenceli vakit geçirdiler. Sahne ve Performans kulübü öğrencilerimize başarılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

26.02.2020 1327  Ana İlk Orta Lise

İyi ki Doğdunuz

İyi ki Doğdunuz Çocuklar...

Şubat ayı doğan öğrencilerimizin doğum gününü kutladık.

Ana Sayfa