Özel Teknoloji Fen Koleji

Duyurular

27.03.2020 1074  Ana İlk Orta Lise

İyi ki Varsınız!

Tüm dünyayı etkisi altına alan, ülkemizde de zor günler geçirmemize sebep olan Corona virüs dolayısyla gece gündüz demeden, kendi sağlığını riske atarak özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza gönülden minnettarız.

26.03.2020 1073  Ana İlk Orta Lise

Eğitim Öğretim Süreci Veli Bilgilendirme

Sayın Velimiz,

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle ülkemizde maalesef can kayıpları yaşanmaktadır. Özel Teknoloji Fen Koleji Ailesi olarak hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastanede ya da evlerinde tedavisi süren hastalarımıza acil şifalar dileriz.

Türkiye’yi de etkisi altına alan virüs nedeniyle okullarda 30 Nisan’a kadar yüz yüze eğitime ara verildiği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştır. Bu süre zarfında uzaktan eğitim sistemi ile öğrencilerin eğitimlerinin desteklenmesi öngörülmüştür.

23 Mart tarihi itibariyle de kurum olarak online eğitim öğretim faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Milli Eğitim Bakanı, eksik kalan yüz yüze eğitim faaliyetinin okullar açıldıktan sonraki sürece ilave edilerek telafi edileceğini ifade etmiştir.

Bu bağlamda okullar açıldıktan sonra normal eğitim programımız telafi dersleri ile eksiksiz bir şekilde tamamlanacak olup bu süre içinde öğrencilerimize yemek ve servis hizmeti de sunulacaktır.

Bu dönemde öğretmenlerimiz öğrencilerimizin eğitimden kopmamaları adına, özverili bir şekilde evinde de olsa çalışarak bir esktra hizmet üretmektedirler.

Tüm bu süreç göz önüne alındığında, kurumumuz sizler için eksik değil artı bir hizmet üretmiş olacaktır. Hiçbir öğrencimizin hak kaybı olmayacağını bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Sağlıklı kal, güçlü kal, pozitif kal, EVDE KAL TÜRKİYE!

 

16.03.2020 1072  Ana İlk Orta Lise

Veli Bilgilendirme

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en temel gündemlerden biri olan Corona (Covıd-19) Virüs nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim öğretime bir süre ara verildi.

Ülke çapında alınan önlemlerle birlikte kaygıyı arttıran bu durumu çocuklarımıza nasıl açıklamalıyız?

 • Sakin kalmalı ve sağduyulu olmalıyız. Unutmamalıyız ki bizlerin kaygısı büyük ölçüde çocuklarımıza yansıyacaktır.
 • Kaynağı belirsiz haberlere kulak asmamalıyız. Dehşet verici sohbetlerden ve ölüm haberlerinden mümkün olduğunca kendimizi ve çocuklarımızı uzak tutmalıyız.
 • Çocuklarımıza karşı hiçbir şey yokmuş gibi davranmamalı, durumu onlardan gizlemeye çalışmamalıyız.
 • Çocuklarımızın içinde bulunduğu gelişim dönemini göz önünde bulundurarak net ve doğru açıklamalar yapmaya çalışmalıyız. Bunu yaparken onları korkutmamaya özen göstermeliyiz.
 • Kendilerini güvende hissetmeleri için dünyada, ülkemizde ve evlerimizde alınan önlemleri, bu önlemlerin ne amaçla alındığını onlarla paylaşmalıyız. Alabileceği kişisel önlemleri onlara anlatmalıyız. Örneğin; Ellerini nasıl yıkayacağını, nasıl besleneceğini ve nasıl hapşırması gerektiği gibi…
 • Bu süreç içerisinde neler hissettikleri hakkında onlarla konuşmalı, korku ve endişe hakkında paylaşımlar yapmaktan kaçınmalıyız.
 • Mümkün olduğu kadar kapalı ve kalabalık alanlardan uzak durmalıyız. Akraba ve dost ziyaretlerini minimum seviyede tutmak sağlığımız için önemlidir. Dışarı çıkma planı yapıyorsanız güneşli havaları ve açık alanlarını tercih etmelisiniz.

TATİL SÜRESİ BOYUNCA…

 • Tatil sürecini çocuklarımızın dinlenmesi ve eksiklerini kapatması adına fırsata çevirebilirsiniz. Çocuğunuzun ders çalışmaktan ve kitap okumaktan uzaklaşmasına izin vermemeli, günlük ders çalışma ve kitap okuma planını birlikte yapmalısınız.
 • Tatil düşüncesi ile teknoloji kullanımının artmasına müsaade etmeyelim. Günlük ekran kullanımını muhakkak sınırlandırmalıyız.
 • Uyku düzenlerinin ve beslenme alışkanlıklarının değişmemesine özen göstermeliyiz. Okula dönüş zamanı adaptasyon sorunu yaşanmaması adına uyku saatlerinin okul zamanındaki gibi olmasında fayda olduğunu unutmayalım.
 • Çocuklarla bol bol paylaşımda bulunmalı, karşılıklı etkileşime dayalı aktiviteler gerçekleştirmeli, ailecek vakit geçirmeliyiz.

 

11.03.2020 76  Ana İlk Orta Lise

Veli Bilgilendirme

Dünya gündeminde ciddi yer tutan Koranavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile ülkemizde olduğu gibi okulumuzda da ciddi tedbirler alınmıştır.

 • Teknoloji Fen Koleji olarak aldığımız tedbirler kapsamında Aralık 2019’dan beri etkisi uzun süreli olan dezenfekteli ürünler kullanılmaktadır.
 • Günlük temizlik faaliyetlerimiz öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve tüm çalışanlarımızın sağlığı göz önünde bulundurularak hassasiyet ile devam ettirilmektedir.
 • Çocuklarımızın okul içinde de kendi kişisel temizliği ile ilgili gerekli hatırlatmalar öğretmenlerimiz tarafından gün içinde sık sık yapılmaktadır. Kişisel temizliğin önemini vurgulamak ve kalıcı öğrenme sağlamak amacıyla Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Reşit Mıstık öğrencilerimizle buluşacaktır.
 • Okulumuzun havalandırma sisteminde kirli hava emilerek temiz hava sınıf ve koridorlarımıza verilmektedir.
 • Öğrencilerimiz okul hemşireleri tarafından sürekli takip edilmektedir.
 • Yemekhanedeki üretim ve yemek servis konusundaki hassasiyetimiz en üst seviyeye çıkartılmıştır.
 • Öğrenci sıraları, sandalyeleri, yemekhane masaları ve sandalyeleri, pencere kenarları, kapı kolları, merdiven korkulukları gibi öğrencilerin sık temasta bulunduğu yerler antibakteriyel ürünlerle titizlikle temizlenmektedir.
 • Temizlik personelimizin kullandığı temizlik bezlerimiz makinada yıkanıp kurutmamızda özenle kurutularak ıslak bırakılmamaktadır.

 

04.02.2020 71  Ana İlk Orta

Bizim Öğrencimiz Olmak İster Misin?

Sen de Teknoloji Fen’li olmak nasıl bir duygu merak ediyorsan 1 gününü bize ayır, farkı yaşa, kararını ver !

Tek yapman gereken online başvuru formunu doldurmak... http://www.egitas.com/L.asp?L=157

*Misafir öğrenci uygulamamız 5-13 yaş arası tüm öğrencileri kapsamaktadır.
*Hafta içi günleri 09.00-17.30 saatleri arasında destek olunmaktadır.

03.02.2020 64  Ana İlk

Çocuğum Okul İçin Hazır Mı? Okul Olgunluğuna Erişti Mi?

Okul olgunluğu, çocuğun fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi açısından belli bir düzeye gelmesi ve okulda kendisinden beklenilenleri başarılı bir şekilde yerine getirmeye hazır olmasıdır. Okul olgunluğuna erişmiş bir çocuk ondan beklentileri rahatlıkla yerine getirebildiği için okula karşı olumlu duygular ve olumlu bir tutum geliştirecektir. Aksi halde ise yani çocuk okul olgunluğuna erişememişse okula uyum konusunda problem yaşayabilir, akademik anlamda akranlarından geri kalabilir, bu süreç onun sağlıklı bir kimlik oluşturmasına ve özgüven geliştirmesine zarar verebilir.

Çocuğun okul olgunluğuna erişip erişmediğini saptamaya yarayan en sık kullanılan testlerden biri “METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ” dir. Çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla kullanılır. Okula hazırlanırken olması gereken fizyolojik, çevresel ve zihinsel faktörleri değerlendirmeye yardımcı olur.

Eğer sizinde çocuğunuzun ilkokula başlayıp başlamaması konusunda kararsızlığınız varsa testi yaptırmak için geç kalmayın... Randevu için; 411 44 44


29.07.2019 73  Ana İlk Orta Lise

Özel Teknoloji Fen Spor Okulu başlıyor.

Özel Teknoloji Fen Spor Okulu başlıyor.
“Özel Teknoloji Fen Okulları” farkıyla geleceğin sporcuları Teknoloji Fen’de yetişiyor.

Deneyimli antrenörlerimizle 5-12 yaş çocuk grubu ve 12 yaş üzeri yetişkin grubumuz için kayıtlar başladı. 

Basketbol, voleybol, futbol, jimnastik ve kort tenisi branşlarında hafta içi 2 gün eğitim verilecek olan Spor Okulu’nda kontenjanlar sınırlıdır.

Basketbol; 2003-2013 yılları arasında doğanlar
Voleybol; 2003-2013 yılları arasında doğanlar
Futbol; 2008-2013 yılları arasında doğanlar

Spora gönül vermiş tüm Bursalı öğrencileri  bekliyoruz.

Ana Sayfa